blog posts

Bluestacks yazılımının tanıtımı

Herhangi bir emülatör gibi BlueStacks, bilgisayarınızdaki bir pencerede çalışan bir Android cihazının sanal bir sürümünü oluşturur. Tam olarak bir Android cihaza benzemiyor ancak bir telefon ekranına o kadar benziyor ki, ilk kez bile kullanımı kolay.

Android kullanıcısı olmasanız bile bir gün bu işletim sistemine mahkum kalacaksınız; Aslında Mac ve Windows kullanıcılarının masaüstü cihazlarında bulunan hemen hemen her Android uygulamasını çalıştırmasına olanak tanıyan bir emülasyon yazılımıdır ; Ve birçok sorunu kolayca çözer.

BlueStacks siz Android kullanıcıları için oldukça kullanışlı ve pratik olarak değerlendirilen , özellikle oyuncular için en popüler yazılımdır.

Bu yazımızda bu yenilik hakkında daha fazla konuşacağız ve BlueStacks’in tanıtımı ve özellikleri hakkında faydalı bilgiler vereceğiz . bizimle ol.

 

BlueStacks nedir?

BlueStacks, Android uygulamalarını Windows veya Mac bilgisayarda kolayca çalıştırmanıza olanak tanıyan bir dizi araçtır .

Bu yazılım temel olarak bir Android cihazının telefon ekranına çok benzeyen sanal bir versiyonunu oluşturur .

❗Not: BlueStacks emülatörü, Google Play Store’da bulunan uygulamaların yaklaşık %97’siyle uyumludur .

Bu emülatör, masaüstünüzde oyun oynamayı kolaylaştırmak için özel olarak optimize edilmiş olsa da, diğer birçok programı çalıştırmanıza da olanak tanır. Bu emülatör yardımıyla fare ve klavyeyle oyun oynayabilirsiniz.

Binlerce kullanıcı PUBG Mobile, ROS ve Candy Crush gibi popüler oyunları çalıştırmak için BlueStacks’ı kullanıyor. Kullanıcılar bunu ayrıca Messenger, Snapchat vb. gibi mesajlaşma uygulamaları için de kullanır. BlueStacks’ın en iyi Android emülatörü olmasına şaşmamalı .

Simülatörün sağladığı diğer özellikler arasında, aynı anda birden fazla oyunu çalıştırabilme , gerçek zamanlı çeviri , eylemleri kaydetme ve tekrar oynatma , full HD desteği vb.’yi saymak mümkün.

BlueStacks, diğer oyunların tanıtımını yaparak, yönlendirme ücretleriyle ve ayrıca video reklamlar aracılığıyla para kazanır.

BlueStacks’ı kullanmak bu kadar kolay. Masaüstü yazılımını indirmeniz, Google hesabınızla oturum açmanız ve ardından istediğiniz oyunları seçmeniz yeterlidir; Arayın ve indirin.

BlueStacks , harika bir şirket tarafından geliştirilen ve üretilen güvenli , güvenilir ve yasal bir uygulamadır . Uygulamayı BlueStacks web sitesinden yüklediğiniz sürece kurulumu ve kullanımı güvenlidir; Üçüncü taraf bir siteden yüklemek daha riskli olabilir. Ancak bazı kötü amaçlı yazılım uygulamaları, uygulamanın Bluestack web sitesinden bile yüklenmesini engelleyebilir. Bluestack’ın resmi uygulamasını yüklediğiniz sürece devam etmek güvenlidir.

 

Aynı zamanda tamamen yasaldır. Bazı şirketler aksini iddia etse de emülatörler ABD yasaları tarafından korunmaktadır ve diğer programlar gibi çalıştırılabilir.

BlueStacks, alışılagelmiş masaüstü emülatörünün yanı sıra BlueStacks X adı verilen bir ürün aracılığıyla kullanıcıların tarayıcılarında oyun oynamasına da olanak tanıyor.

BlueStacks X , hibrit bulut teknolojisine dayanan mobil oyun yayın hizmeti projesinin adıdır ve şu anda beta sürümündedir. Bu proje Windows 10 ve 11, Mac, Android, iOS, Chromebook, Raspberry Pi ve hatta bazı akıllı TV’ler için başlatıldı. Oyuncular BlueStacks’te çoğu RPG ve strateji oyunu olan 200’den fazla oyun arasından seçim yapabilir.

Şirket, gelecekte farklı türlerde daha fazla oyun ekleyeceğini duyurdu.

Ancak şimdilik bu yazılım öncelikle Android oyunlarını yayınlamak içindir. Bu, kullanıcıların mevcut herhangi bir Android oyununu seçip herhangi bir cihaz veya platformda oynayabileceği anlamına gelir.

Şu anda oyuncuların mobil oyunları birden fazla cihazda hiçbir ücret ödemeden oynayabildiği pazardaki tek bulut oyun platformudur.

 

BlueStacks Hakkında

BlueStacks, merkezi San Francisco, Kaliforniya’da bulunan bir Amerikan şirketidir; 2008 yılında Rosen Sharma (CEO), Jay Vaishnav ve Suman Saraf tarafından kurulan şirket, bulut tabanlı çok platformlu ürünler geliştiriyor. Popüler yazılım ürünlerinden bazıları BlueStacks App Player, BlueStacks 2, 3, 4 ve 5 ve şimdi de BlueStacks X’tir. En son ürünleri BlueStacks X, BlueStacks’in kardeş şirketi now.gg tarafından desteklenmektedir.

BlueStacks CEO’su Rosen Sharma, App Player’ın kısa süre önce 1 milyar ömür boyu indirme sayısını aştığını ve aynı zamanda kullanım ömrü boyunca yaklaşık 50 milyon dolarlık fon toplamayı başardığını söyledi. App Player’larında büyük başarı gördükçe zamanlarını ve paralarını BlueStacks X’e yatırmaya karar verdiler.

Ayrıca BlueStacks X’ten önce piyasada mobil oyunların ücretsiz akışı mevcut değildi ve bu da onları yazılımı yayınlamaya yöneltti. Sharma, şirketin mobil oyunları hibrit bulut teknolojisinde yayınlama fırsatını gördüğünü ekledi.

Şirket, gelecekte farklı türden daha fazla oyunun ekleneceğini duyurdu.

BlueStacks X kullanıcıları, oyunları en popüler oyunlara, editörün seçimlerine, yılın en iyi oyunlarına ve daha fazlasına göre seçip sıralayabilir. Bu yayın platformunda mevcut olan oyunlardan bazıları Lords Mobile: Kingdom Wars, Raid: Shadow Legends, Hero Wars vb.’dir.

Ancak şimdilik bu yazılım öncelikle Android oyunlarını yayınlamak içindir. Bu, kullanıcıların herhangi bir Android oyununu seçip herhangi bir cihaz veya platformda oynayabileceği anlamına gelir.

Şu anda oyuncuların mobil oyunları birden fazla cihazda hiçbir ücret ödemeden oynayabildiği pazardaki tek bulut oyun platformudur.

 

BlueStacks’in ana özellikleri ve yetenekleri

Ana ekranda Google Play Store için bir simgenin yanı sıra bir dizi sistem uygulaması (Ayarlar dahil) bulunur. Pencerenin yanındaki araç çubuğu, çeşitli uygulama modlarına ve özelliklerine erişmenizi sağlamanın yanı sıra ses seviyesini ayarlamanıza, ekran görüntüleri almanıza, ekranı döndürmenize ve daha fazlasına olanak tanır.

BlueStacks ayarları için ayrı bir simge de bulunmaktadır; Bu, sanal Android cihaz ayarlarından farklıdır.

 

BlueStacks’in en popüler özellikleri

Kolay uygulama kurulumu: Android uygulamalarını, telefonunuza uygulama yüklediğiniz gibi doğrudan Google Play Store‘dan BlueStacks’e yükleyebilirsiniz ; Bir uygulamanın APK dosyasına (yürütülebilir program dosyası) sahipseniz bunu BlueStacks araç çubuğundan yükleyebilirsiniz.

  Uzak Masaüstü’nde Kopyala/Yapıştır’ı devre dışı bırakma sorununu çözmek için tıklayın

PC cihazlarıyla entegrasyon: BlueStacks, PC cihazlarınızla ve fare, klavye, web kamerası vb. aksesuarlarla sorunsuz bir şekilde entegre olur. Bu cihazlar sanki Android cihazınızda yerleşikmiş gibi çalışır ve Android uygulamaları bunları otomatik olarak kullanabilir.

Düzenli Yazılım Güncellemeleri: BlueStacks, mükemmel yazılım deneyimini sağlamak için her zaman günceldir. En son güncellemeleri BlueStacks 2 ve BlueStacks 3’ün gelişmiş özellikleri var.

BlueStacks halka ilk tanıtıldığında çeşitli güvenlik sorunları vardı. O zamanlar tartışmalı bir programdı; Ancak geliştiriciler onu yükseltmeyi ve güncellemeyle birlikte en son sürümü yayınlamayı başardılar ve en son sürüm, her kullanıcı için güvenlik ve rahatlık sağlıyor; Bu yüzden simülatörün keyfini daha çok çıkarabilirsiniz.

Oyun kontrolleri: Çoğu Android oyunu, bilgisayarınızın faresini ve klavyesini en iyi şekilde kullanan bir dizi varsayılan kontrolle birlikte gelir, ancak bu kontrolleri BlueStacks’te değiştirebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Çoklu örnek desteği: BlueStacks, bir oyunu birden fazla pencerede açmanıza ve aynı anda iki veya daha fazla hesapla oynamanıza olanak tanır. Bunu aynı anda birden fazla oyunu çalıştırmak, birden fazla hesaptan bir oyun oynamak ve hatta kendi başınıza çok oyunculu oyunlar oynamak için kullanabilirsiniz.

Makrolar: BlueStacks, görevleri klavye kısayollarıyla otomatikleştirmek için güçlü bir makro düzenleyici içerir.

Android benzeri: BlueStacks’ı ilk kez kullanıyorsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ana ekran Android ana ekranına benzer, bu nedenle gezinmesi kolaydır ve uygulamalara erişim de çok kolaydır.

Popülerlik: BlueStacks şimdiye kadarki en popüler Android emülatörlerinden biridir. İşlevselliği ve kişiselleştirme esnekliği nedeniyle milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

 

BlueStacks sistem gereksinimleri ve uyumluluğu

BlueStacks’in sistem gereksinimleri oldukça orta düzeydedir ve modern bilgisayarların çoğunda sorunsuz çalışmalıdır.

BlueStacks’ı yüklemek için temel sistem gereksinimleri şunlardır:

PC: Windows 7 veya üzeri bir sürüme ihtiyacınız vardır , ancak Windows 10 önerilir. Her ne kadar 2 GB RAM gerekli olsa da biz 8 GB veya daha fazlasını öneriyoruz ; Ayrıca en az 5 GB sabit disk alanına (SSD daha iyidir) ve geniş bant İnternet erişimine de ihtiyacınız vardır. BlueStacks’ı başarılı bir şekilde çalıştırmak için bilgisayarınızın modern, çok çekirdekli bir CPU’ya sahip olması gerekir.

Mac: macOS 10.12 (Sierra) veya üzerini gerektirir ancak macOS 10.13 (High Sierra) önerilir. 4 GB RAM’in yeterli olduğu düşünüldüğünde 8 GB RAM ve üzeri olması daha doğru olacaktır . Aynı şekilde sabit sürücünüzde en az 8 GB depolama alanına ihtiyacınız vardır ve SSD önerilir. Mac’inizin BlueStacks’ı başarılı bir şekilde çalıştırabilmesi için modern, çok çekirdekli bir CPU’ya ihtiyacı vardır ve Intel HD 5200 veya daha iyi grafiklere sahip olmanız gerekir.

 

BlueStacks güvenli mi?

Daha önce de belirtildiği gibi BlueStacks, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan en popüler Android emülatörüdür; Bu uygulamanın kullanıcıların Android uygulamalarını Windows veya Mac’te çalıştırması için uygun olması şaşırtıcı değil. Ne yazık ki bazı antivirüs programları bunu bir tehdit veya kötü amaçlı yazılım olarak algılıyor; Peki mevcut ve gelecekteki kullanıcılar için en büyük soru: BlueStacks bilgisayarım için güvenli mi?

BlueStacks kullanışlı ve kullanımı kolaydır; Ancak özellikle bazı anti-virüs yazılımları BlueStacks’i bir tehdit olarak algıladığından, güvenliği konusunda şüpheleriniz olması doğaldır. Bu, özellikle Windows 7 veya üstünü kullanan kullanıcılar için sorunludur.

Bu soruyu cevaplamak gerekirse BlueStacks aslında PC’niz ve dizüstü bilgisayarınız için %100 güvenlidir . McAfee veya AvastRead More Reviews gibi antivirüs yazılımınız bunu kötü amaçlı yazılım olarak algılasa da, bu yanlış bir alarm gibi görünüyor. BlueStacks’in kötü amaçlı olduğuna dair somut bir kanıt yok. Ayrıca yapılan bazı testler sonuçsuzdur.

Güvenliğine katkıda bulunan bir diğer faktör de BlueStacks’in, yazılımı yüklerken kullanıcıların antivirüs korumasını devre dışı bırakmasını gerektirmesidir. Kulağa şüpheli gelse de aslında bu talebin arkasında gizli bir amaç yok. Bunun amacı yazılımın doğru şekilde kurulmasını sağlamaktır. Teorik olarak, çok fazla güvenlik koruyorsanız bazı önemli BlueStacks dosyaları indirilemeyebilir.

 

Neden Bluestacks’ı kullanmalıyım?

Android, muhtemelen bir gün ihtiyacınız olacak bir işletim sistemi; Kullanıcı olmasanız bile. Mobil uygulama dünyasının hızla gelişmesiyle birlikte; Android’in dünyada en yaygın kullanılan mobil platform olduğu gerçeği inkar edilemez.

Bilgisayarınızda Bluestacks gibi bir Android emülatörüne sahip olmak için başka işletim sistemlerini kullanmanıza gerek yoktur. Telefonunuz veya tabletiniz Android olabilir ancak yine de bu platformu bilgisayarınızda taklit etmek istiyorsunuz.

iOS ve Windows Phone iki harika işletim sistemidir ancak uyumluluk söz konusu olduğunda hiçbir işletim sistemi dünyanın en uyumlu mobil platformu olan Android’i yenemez. Android tabanlı yazılımın ilk indirilmesinin ücretsiz olduğunu ve bu özelliğin bu platform için iki kat popüler hale geldiğini unutmayalım.

Bluestacks’ın en yaygın amaçlarından biri yeni uygulamaları test etmektir. Ayrıca BlueStacks, telefondaki uygulamalarla çalışmanın en büyük zorluklarından biri olan yazılım sorununu da çözüyor. Zorlu bir oyun gibi belirli bir uygulamayı simüle edilmiş bir ortama yüklediğinizde, artık bellek gibi sinir bozucu sınırlamalarla karşılaşmazsınız. Ayrıca yetersiz veya düşük RAM gibi donanım zayıflıkları artık favori programlarınızı çalıştırmanıza engel olamaz.

 

Windows’ta Bluestacks nasıl indirilir

Bluestacks yazılımına ulaşmak için yazının önündeki linke tıklayabilirsiniz: Windows için Bluestacks İndir ; Gerekli araştırmayı yapın!

 

 Çözüm

Bu yazılım, gerçek anlamda harika özellikler ve kolaylıklar sunarak en iyi Android emülatör yazılımı olarak kabul edilmektedir, her ne kadar tek Android emülatörü olmasa da performans açısından hiçbirisi bu özellikleri sağlayamamaktadır. yaratıcı BlueStacks değil.

Bu yazılımın geliştiricileri, programın verimliliğini ve performansını artırmak ve küçük sorunları düzeltmek için kullanıcının ihtiyaçlarına göre sürekli güncellemeler bulmaya çalışıyor.

!Not: Özel bir BlueStacks sanal sunucusu hazırlamak için Assam Server web sitesine başvurabilirsiniz .