blog posts

Yapay zeka ile içerik üretimi (içerik üretimi için 15+ yapay zekanın tanıtılması)

Yapay zekaya sahip en iyi içerik oluşturma araçlarıyla tanışın

— ChatGPT:

ChatGPT, kullanıcıların her zaman önerdiği ilk seçenekler arasında yer alan, yapay zeka ile içerik oluşturmaya yönelik ilk ve en bilinen araçtır. Açık yapay zeka tarafından üretilen bu aracın, toplumların yapay zekaya alışma süreci üzerindeki etkisinin çok güçlü olduğu değerlendiriliyor; genel yapay zeka topluluğunun aklında bir chatbot (Chatbot) olarak bu var! Bu büyük şirkete ve onun başlattığı yapay zeka türlerine aşina değilseniz openai şirket makalesini okuyabilirsiniz .

Chatgpt ile nasıl çalışılacağı çok basittir, ilk adımda sorunuzu (istediğiniz konuyu) yazmanız yeterlidir ve birkaç saniye içinde cevabınızı alacaksınız. Bu aracın avantajlarından bahsetmek istersek; Yapay zeka ile içerik üretimi Farsça dilindedir.

Bu aracın ücretsiz olmayan sürümü (aylık abonelik ücreti 20 dolar olup), aşağıdakiler gibi daha fazla özelliğe sahiptir: doğru yanıtlar, daha yüksek işlem hızı ve güncellenmiş bilgiler; Kullanıcılar için daha verimli olabilir.

– GrowthBar içerik üretimi yapay zekası:

 

Belki de GrowthBar’ı içerik oluşturma ve SEO yöntemlerinin en iyi ve en pratik türlerinden biri olarak değerlendirebiliriz . İçerik oluşturmadaki bu yapay zeka, “anahtar kelime araştırması” için gerekli araştırmaların mümkün olan en basit şekilde yapılmasına yardımcı olur, böylece içerik yazarları nihayet araştırma sonuçlarını kullanarak istedikleri içeriği yazmaya başlayabilirler.

Bu aracın bir diğer avantajı da önceden yazılmış metinde “anahtar kelime optimizasyonu”! Bu özellik kullanıcıların anahtar kelimeleri en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olur. Ürün açıklamaları, blog yazıları, pazarlama e-postaları vb. yazmak, bu aracın SEO odaklı faaliyetlerinin kapsamını anlatır.

— WriteSonic:

Yazınız için önceden seçilmiş şablonlara dayalı benzersiz içerik oluşturmak, WriteSonic’in işlevselliğinin ana mekanizmalarından biridir. Bu yapay zeka aracı içerik üretiyor; Pratik olmasının yanı sıra yeterli düzeyde yaratıcılığa sahip içerikler sunabileceğiniz, hedef kitleyi anlamanıza dayalı içerik oluşturma sürecini başlatmanıza yardımcı olur. WriteSonic, farklı platformlarda yeni fikirler geliştirmeye çalışan yazarlar için iyi bir seçim.

— CopyAI:

 

CopyAI, bloglarda ilginç başlıklar bulma, tanıtım e-postaları, sosyal medya içeriği vb. gibi çeşitli içerikler üretmek için makine öğrenimi teknolojisini kullanarak yazarlara çok yardımcı olabilecek birkaç web sitesinden biridir.

Instagram gönderileriniz için ilgi çekici bir başlık yazmayı bilmiyorsanız veya ilgi çekici bir işletme için içerik oluşturma aşamasındaysanız ve içeriğini oluşturmaya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; CopyAI Bu içerik oluşturma sitesi size güçlü yapay zeka konusunda yardımcı olacaktır.

— Ölçek somunu:

 

 

Scalenut, içerik boyunca anahtar kelime araştırması ve optimizasyon gibi özellikler sunarak oldukça faydalı olan bir yapay zeka içerik oluşturma sitesidir. Scalenut tarafından optimize edilen içerikle; Kendinizi geliştirmeye, arama motorlarında daha iyi görünmeye ve ilk sıralarda yer almaya hazırlanabilirsiniz!

– Son zamanlarda:

 

 

Güçlü bir içerik pazarlama stratejisinden bahsederken stratejinin sosyal medya kısmını da göz ardı edemeyiz! Çünkü bu sosyal kanallar; İçerik, satış yapmanın başka bir yolu olmanın yanı sıra, hedef kitleyle derinden bağlantı kurar ve marka imajını oluşturur.

Lately, sosyal ağlara özel içerik oluşturabilen bir araçtır; Blog gönderilerinden herhangi bir platform için video düzenlemeye kadar. Bu araç, sosyal ağlarda içerik üretim hızınızı açıkça artırabilir ve akıllı önerileriyle kullanıcıları şaşırtabilir.

– ClickUp yapay zekası ile metinsel içerik oluşturma:

 

 

ClickUp, proje ve içerik yönetimi için aynı anda kapsamlı ve pratik bir yazılımdır. Bu aracın öne çıkan özelliklerinden biri; Özelleştirme sağlanan özelliklerden biridir! ClickUp’taki bu özellik bireylere ve ekiplere yardımcı olur; Her ekibin içerik politikalarında aklında olan hedeflere göre, bunu mümkün olduğunca verimli bir şekilde tamamlamak.

ClickUp’ta özelleştirme şu şekilde çalışır; Bu platformun tamamı özelleştirilebilir; Bu, her kullanıcının, ekibin veya kuruluşun bunu kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebileceği anlamına gelir.

Peki bu araç neden içerik oluşturmaya yönelik en iyi yapay zeka araçları kategorisinde yer alıyor? Bu soruya yanıt olarak ClickUp’ın, ClickUp Docs’ta fikir üretmenize ve içerik oluşturmanıza yardımcı olabilecek yapay zeka içerik oluşturma yardımcısını kısa süre önce tanıttığını söylemeliyiz.

Bu asistanın ana kullanım alanları arasında fikir üretmek, metin yazmak, içerik yazmak için bir metni özetlemek ve diğer durumlar yer alır.

– İçerik üretimi için Jasper yapay zekası:

Jasper, pazarlamaya yönelik çeşitli içeriklerin üretilmesine büyük önem veren kullanıcıların asistanı olacak.

Jasper öncelikle bloglar için içerik oluşturmaya odaklanmış olsa da, aynı zamanda özel sosyal medya gönderileri, e-postalar, reklamlar ve daha fazlasını oluşturmanıza da olanak tanır. Siteyi yapay zeka destekli fotoğraflar oluşturmak için de kullanın .

Bloglar ve e-postalar için uzun içerik oluşturmak için bu platformun Patron Modu özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Elbette bu site aynı zamanda ürettikleri içerikleri de her zaman takip etmenizi tavsiye ediyor.

Son olarak Jasper’ın dünyada yaşayan 29 dili desteklediğini de söylemek gerekiyor.

– google bard

Yapay zekaya sahip metin içerik üretme araçlarından biri de bilgi düzeyi açısından neredeyse JPT’ye eşdeğer olan ve sorularınıza en iyi şekilde cevap verebilecek Google Bard veya Google Yapay Zeka’dır .

— Canva:

 

 

 

Canva, kullanmak için kod yazmanıza gerek olmayan en popüler grafik tasarım platformlarından biridir. Canva’nın yerleşik metinden resme aracı, basit metin komutlarıyla özel resimler oluşturmanıza ve resimlerinize eklemenize olanak tanır.

Ayrıca bu AI içerik oluşturma aracı tarafından oluşturulan görüntüler için çeşitli stil ve temalar arasından seçim yapma seçeneğiniz de olacak. Canva’da görsellerinizi geliştirmekten sorumlu güçlü bir fotoğraf düzenleyici de bulunmaktadır. Bu yapay zekanın yanı sıra fotoğraf üretmesiyle de oldukça ünlü olan dall e’nin nasıl kullanıldığı ” dall e nasıl kullanılır ” yazısında anlatılıyor .

— Güzel.ai:

 

 

Beautiful.ai, toplantılarınız için sunum dosyaları oluşturmanıza yardımcı olan yapay zeka destekli içerik oluşturma araçlarından biridir. Bir toplantı için sunum dosyalarınız ne kadar mükemmel olursa ve önemli noktaları ne kadar takip ederseniz o kadar etkili olursunuz.

Bu etki tam olarak Beautiful.ai geliştiricilerinin ellerine geçirdiği şeydi ve bu içerik oluşturma aracını yapay zeka ile sağlayarak sizin için en iyi sunum dosyalarını üretmeyi amaçlıyorlar.

Bu platformdaki tasarım botu, sunum slaytlarının hızlı bir şekilde oluşturulmasına ve bunlarla ilgili fikirlerin oluşturulmasına yardımcı olur. Ayrıca Beautiful.ai tasarımları, son sunum dosyasında değişiklik yapma zorunluluğunu ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.

— Büyü Stüdyosu:

 

 

 

Magic Studio, içeriklerinin görsel etkisini artırmak isteyen markaların hayalindeki araçtır. Bu yapay zeka destekli içerik oluşturma aracı, birkaç farklı formatta arka plana sahip ürün fotoğrafları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu yapay zeka görsel içerik üretmek için kullanılıyor.

Yapay zekaya sahip bu içerik oluşturma aracının diğer nispeten önemli özellikleri arasında, metni görsele dönüştürme ve görsellerdeki arka plan ve ekstra nesneleri kaldırma imkanını sayabiliriz.

Yapay zeka ile video içerik üretimi

Sentez:

 

 

 

Yapay zeka destekli en iyi video içeriği oluşturma araçlarından birine geldik. İstediğiniz metni bu araca vermeniz yeterlidir ve yalnızca birkaç dakika içinde, yapay zeka tarafından oluşturulan ses ve insan avatarıyla tamamlanmış profesyonel videolar sunacaktır.

Satış, pazarlama ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin bu aracı kullanmaya başlaması daha çok tavsiye edilmektedir. Ayrıca yapay zekaya sahip bu içerik oluşturma aracı, metin içeriklerini ses ve video şeklinde YouTube gibi platformlarda yayınlamayı planlayan kişiler için güçlü bir yardımcı olabilir.

Synthesia, aralarından seçim yapabileceğiniz 125’ten fazla AI avatarı sunar. Ayrıca kendi özel avatarınızı oluşturma olanağına da sahip olacaksınız.

– Şeftali:

 

 

 

Peech, video içeriğinizi tamamen otomatik olarak yazıya dökebilen ve düzenleyebilen yapay zeka tabanlı bir video düzenleme yazılımıdır.

Peech, size en iyi içeriği sunmak amacıyla yüksek kaliteli video içeriği üretmek için NLP teknolojisini kullanır. Bu araç videolardaki kişileri tanıma özelliğine sahiptir ve eğer onlara özel bir tanıtım kartı tanımladıysanız onları videoya yerleştirecektir.

Ses içeriği üretmek için en iyi yapay zeka

—Murph:

Video üretim platformundan sonra sıra başka bir yapay zeka içerik oluşturma sitesine geliyor. Murf, videolarınız için insan benzeri sesler oluşturmanıza olanak tanır.

Murf’un ürettiği sesleri sosyal medyada yayınlanan çok sayıda eğitici, açıklayıcı, eğlence ve benzeri videolarda görmüşsünüzdür.

Bu platformu kullanmak için belirtilen bölümlere istediğiniz metni girmeniz ve istediğiniz aksanı seçmeniz yeterlidir. Murf ayrıca ihtiyaç duyulan yerlere duraklamalar ve vurgular ekleyerek üretilen sesi daha insani hale getirmenize de olanak tanıyacaktır.

Bu yapay zeka destekli içerik oluşturma aracıyla stüdyo sesi üretmenin yanı sıra içeriğinize müzik, hazır görseller ve videolar da ekleyebileceksiniz. Murf size birden fazla dil desteği sunuyor ve ayrıca kendi kaydettiğiniz sesinizi yapay zeka ile daha profesyonel bir sese dönüştürebilen ses değiştirme özelliğine de sahip.

— Podcast:

 

 

 

Yapay zekayı kullanarak ses üretmenize yardımcı olabilecek çok iyi bir platform da Podcastle’dır. Podcastle, kullanıcılarının blog yazılarını, makaleleri ve benzerlerini podcast’lere, sesli kitaplara ve daha fazlasına dönüştürmesine olanak tanır.

Bu platformu çok yüksek kalitede ses ve video kaydetmek için de kullanabilirsiniz. Yapay zekaya sahip bu içerik oluşturma aracının diğer özellikleri arasında ses transkripsiyonu, yani konuşmanızı veya sesinizi metne dönüştürmenin yanı sıra metinden konuşmaya dönüştürme yer alır.

Yapay zeka hangi içerik için en iyi şekilde çalışır?

Peki, şimdiye kadar yapay zeka kullanan en iyi içerik oluşturma araçlarıyla tanıştınız ve her birinin hangi alanlarda kullanıldığını size anlattık; Ancak asıl soru şu: Bu araçlar hangi içerik için en iyi şekilde çalışıyor?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki şu an bu araçların hiçbiri sizin için profesyonel içerik üretemez. Aslında görsel üretim araçları bile henüz editörlerin yerini tamamen alabileceğimiz profesyonellik seviyesine ulaşamadı.

Bu içerik yaratıcıları için bile geçerlidir. Söz konusu araçlar çok fazla bilgi içeren metinler üretebilir; Ama son olarak yazım açısından cümlelerin doğru kullanımı, kelimelerin doğru yer değiştirmesi ve bunun gibi pek çok sorun var.

Yani son olarak bu araçların içerik oluşturmanızda size yardımcı olma rolünü oynayabileceğini, bunları tek başına kullanarak kaliteli içerik oluşturmanın mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Çözüm

Bu yazımızda çeşitli kategorilerde yer alan yapay zekaya sahip en iyi içerik oluşturma araçlarını tanıttık. Bu araçlardan bazıları metin üretmenize yardımcı olabilir ve diğerleri ses, görüntü ve hatta video üretme gibi alanlarda kullanıldı.

Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi, bu araçları içerik üretimi alanında faaliyet gösteren profesyonellerle değiştirmenin hiçbir yolu yoktur ve işletmeniz eninde sonunda bu kişilerin eline geçmelidir.

Aslında bu araçlar içerik üreticilerine yardımcı olacak araçlarla aynı seviyede kalacak; Yapay zeka alanında yeni bir devrim olmadığı sürece!