blog posts

Çevrimiçi kitap okumak için pratik uygulamalar

Çevrimiçi kitap okumak için pratik uygulamalar

Kitap okuma :

 

Kitap okuma boş zamanlarınızda yapabıleceğınız bir eğlence.Bankacılıktan fatura ödemeye, süpermarket alışverişine kadar pek çok hizmetin elektronik hale geldiği bir dünyada yaşıyoruz. Elektronik kitap veya E-Kitap pek çok hayran kazanmış fenomenlerden biridir ve onlar bunu internetten kitap satın almak veya bir kitapçıya gitmektense tercih ederler. Kitap okuyucu uygulaması sayesinde ağır kitapları taşıyıp karıştırmak yerine tek telefonla yüzlerce sayfalık kitaba ulaşıp metroda, otobüste, kaldırımda ve ağır kitap taşıyamadığımız her yerde kitap okuyabiliyoruz. E-kitaplar fiziki kitapların sayfalarını çevirmenin ve yeni kitapların kokusunu almanın keyfini yaşayamayabilir ama bunları kullanmak hem fiyat hem de erişim kolaylığı açısından daha iyidir.

 

Amazon Kindle :

 

bu uygulama , esas olarak kitap okumak için tasarlanmış bir cihazdır. Amazon tarafından üretilir ve kullanıcıların Amazon’dan satın alınan e-kitapları, kütüphane e-kitaplarını ve PDF, ePUB, Microsoft DOC(X) ve MOBI dosyaları olarak mevcut kişisel belgeleri okumasına olanak tanır.

Kindle’ın temel faydaları ve özellikleri:

 • 1.400 kitaba kadar depolar.
 • Özel yüksek kontrastlı ekran, parlak güneş ışığında bile parlama olmadan okumanıza olanak tanır.
 • Net metin ve yazı tipleri ve keskin bir ekran; gördüğünüz şey bir kitap sayfasını andırıyor.
 • Ayarlanabilir metin boyutu.
 • Dahili Wi-Fi veya 4G bağlantısı.
 • Wifi kapalıysa pil ömrü en az bir aydır.
 • Sayfa çevirme işlevi sayesinde sanki gerçek bir kitap okuyormuşsunuz gibi hissedersiniz.
 • Facebook ve Twitter ile entegre olur ve Wikipedia’da arama yapılmasına olanak sağlar.
 • Asla bir dizüstü bilgisayar gibi ısınmaz.
 • Kitaplar koleksiyonlar halinde kategorize edilebilir veya saklanabilir.
 • Otomatik arşivleme işlevi: Kitapları silebilir ve başka bir zaman indirebilirsiniz.
 • Resimlerin, diyagramların, haritaların vb. daha iyi görüntülenmesi için ekran döndürülebilir.
 • Ayrıca gazete, dergi ve web sayfalarını okuyabilir.
 • Dahili klavye, bir kitapta, bir kütüphanede veya çevrimiçi olarak arama yapmanızı sağlar.
 • Metne kendi açıklamalarınızı ekleyebilirsiniz.
 • Otomatik yer imi.
 • Dahili Oxford İngilizce Sözlüğü.
 • Şifre koruması.

 

Kobo :

 

Toronto şirketi, kobo programda istediğiniz kitabı okuyabilirsiniz. Kobo e-okuma programları iTunes Store’dan kaynaklanır ve varsayılan e-kitap platformu Samsung ve RIM tabletlerdedir.Ayrıca   “www.kobobooks.com”  web sitesine başvurarak da kitaplara ulaşabilirsiniz.

Kobo Kitap mağazası :

bu uygulama şu anda 160’ın üzerinde farklı ülkede faaliyet göstermektedir ve 3,4 milyondan fazla e-kitaba sahiptir. Ücretsiz ve ücretli e-kitapları indirmek için bir hesap açmanız gerekir. Eokuyucunuzda mağazaya göz atıyorsanız, belirli türleri arayabilir ve seçilmiş içeriği veya güncel New York Times en çok satanlarını bulmak için çeşitli alt menülere dalabilirsiniz.

Bir kitabın başlığına tıkladığınızda, kitap açıklamasını okumanıza, incelemeleri okumanıza veya ilgili içeriğe göz atmanıza olanak tanıyan birkaç sekme bulunur. Sekmeler arasında geçiş yapmak çok sağlamdır. Kindle ise her şeyi tek bir sayfada barındırıyor ve kitap incelemelerini, yayıncı bilgilerini ve doğası gereği benzer kitapları görmek için aşağı doğru kaydırmayı teşvik ediyor.

Kobo Süper Puanları :

Kobo SuperPoints, e-kitaplara ve dijital dergilere harcadığınız her 10 $ için sizi 100 puanla ödüllendirir. Ücretsiz e-kitap almak için sanal para birimini kullanabilirsiniz, ortalama başlık maliyeti yaklaşık 2.400 puandır ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir milyondan fazla kitap vardır. 4.500 puan toplamayı başarırsanız, kitapçıdaki her şeyde %10 indirim sağlayan Kobo VIP programına kaydolabilir ve ayrıca yılda bir ücretsiz e-kitap seçebilirsiniz.

Overdrive :

Overdrive, dijital kütüphane alanında faaliyet gösteren ana şirkettir ve yerel şubeniz bir e-kitap koleksiyonu ise büyük olasılıkla Overdrive’ı kullanıyordur. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir kütüphane kartı ve dört haneli PIN kodudur. Bunları ayarlar menüsüne girersiniz. Bu yapıldıktan sonra yerel şubenizin adı üst gezinme çubuğunda görünecektir. Buna tıkladığınızda, öneri listesini, seçilmiş başlıkları ve belirli bir başlığı veya yazar adını bulmak için bir arama çubuğunu göreceksiniz. Ödünç almak istediğiniz bir şey bulduğunuzda ödeme yapmak kolaydır. Kitap kütüphanenizde görünecek ve hemen okumaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 7 gün sonra kitap kaybolacak ve kütüphanenin mevcut kitap havuzuna geri dönecektir.

Kendi kitaplarınıza yükleniyor :

Kobo e-okuyucuları en popüler elektronik kitap formatlarından ikisi olan PDF ve EPUB’u destekler. Ayrıca CBR ve CBZ ile manga, çizgi roman ve çizgi roman desteği de mevcut, böylece kullanıcılar bunları internetten indirip okuyucularına kolayca yükleyebilecek. Aşağıya inildiğinde şunu okur: EPUB, EPUB3, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RFT, CBZ ve CBR.

 

Moon+Reader :

 

Moon+ Reader, epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip veya OPDS dahil, bulabileceğiniz hemen hemen her e-kitap formatındaki kitapları yüklemenize olanak tanıyan dijital bir kitap okuyucudur.

 APK dosya boyutu nedir?

APK dosyası yaklaşık 30 MB olduğundan, bu uygulamanın keyfini çıkarmak için Android’inizde neredeyse hiç boş alana ihtiyacınız olmayacak.

bu uygulamayı  Android cihazıma nasıl indirebilirim?

Moon+ Reader’ı Android’e indirmek için Uptodown kataloğunda en son sürümünü aramanız yeterlidir. Güncellenmiş APK dosyasını aldıktan sonra Android’inize yükleyebilirsiniz.

Moon+ Reader ile ne tür kitaplar okuyabilirim?

Reader’da okumanız için farklı formatlarda her türlü e-kitap bulunmaktadır. Buna EPUB, PDF, MOBI ve diğer dosya türleri dahildir.

e-kitap okumak için kullanımı kolay bir uygulama mıdır?

Evet, Moon+ Reader, e-kitap okumak için kullanımı kolay bir uygulamadır; açık ve basit arayüzü, kullanıcıların oldukça kolay bir şekilde göz atıp okuyabileceği anlamına gelir.

 

Apple Books :

 

Apple Books, sevdiğiniz ve bundan sonra seveceğiniz tüm kitaplar ve sesli kitaplar için tek adrestir. Okumak veya dinlemek için mükemmel kitabı bulmak için Kitapçıya ve Sesli Kitap Mağazasına göz atın. Okuduklarınızı ve okumak istediklerinizi takip edin ve kendi Okuma Hedeflerinizi belirleyin; üstelik hepsi tek bir uygulamada ve tüm Apple aygıtlarınızda.

Şimdi oku :

Şimdi Okunan sekmesi, ister tek bir hikayeye dalmış olun ister kitaplar arasında geçiş yapıyor olun, doğru sayfaya anında ulaşmanızı kolaylaştırır. Ayrıca okuduklarınıza dayalı kişiselleştirilmiş önerileri de burada bulacaksınız.

kütüphaneniz :

Kütüphanenizi dilediğiniz gibi düzenleyin. Koleksiyonlarla kitaplarınızın her biri tam istediğiniz yerde. Kendi koleksiyonlarınızı oluşturun ve onlara istediğiniz zaman kolayca ulaşın. Ayrıca Bitmiş koleksiyonunda okuduğunuz eski bir favoriyi de yeniden ziyaret edebilirsiniz.

Kitap mağazası :

Hangi kitap kapaklarının, açıklamaların ve incelemelerin dikkatinizi çektiğini görmek için kitaptan kitaba kaydırın, ardından ilgilendiğiniz kitapları Okunacaklar listenize ekleyin. Günümüzün en çok satanları arasından seçim yapın, Apple Books editörlerinin hazırladığı listelere göz atın veya dinlediklerinize veya okuduklarınıza göre öneriler alın.

Çalışırken dinleyin, oynayınVeya sürun :

CarPlay, Apple Watch ve daha fazlasında mevcut olan sesli kitaplar sayesinde, işe giderken kendinizi başka bir dünyaya taşımak veya koşarken yeni bir şeyler öğrenmek kolaydır.

 

FB Readers :

 

 • FBReader popüler (30 milyondan fazla yükleme) bir e-kitap okuyucusudur. İOS, Android, Windows, Mac OS, Linux ve Chrome OS’de çalışır.
 • FBReader, ePub, mobi, fb2, HTML, RTF, düz metin dahil olmak üzere birçok e-kitap formatını destekler. Birincil formatlar ePub ve fb2’dir.
 • FBReader kendi kitap ayrıştırıcısını ve işleme motorunu kullanır. Motor hafiftir, hızlıdır ve son derece özelleştirilebilirdir.
 • Bu uygulamayi Google play ve app store’den indirevbilirsiniz.

 

BlueFire :

 

Bluefire Reader, dünya çapında e-kitap perakendeciliği, kütüphaneler ve akademide 70’in üzerinde lider marka tarafından kullanılan beyaz etiketli e-okuma uygulamalarında altın standarttır. bu uygulama beyaz etiket çözümü, uygulamaları Apple iOS, Android ve Windows PC’lerde kendi markanız altında başlatmanın en kolay, en hızlı ve en uygun maliyetli yoludur.

EPUB ve PDF Desteği :

Bluefire destekli uygulamalar, mobil cihazlarda sürükleyici bir okuma deneyimi için ideal olan endüstri standardı uyarlanabilir düzen EPUB2 dosya formatının yanı sıra PDF’yi de destekler.

Entegrasyonu Kolay:

Mevcut dağıtım platformlarınızı, satıcılarınızı ve web sitelerinizi uygulamanıza kolayca entegre edin ve müşteri deneyiminiz üzerinde tam, gerçek zamanlı kontrolü elinizde tutun. Müşterilerinizin, mobil uygulamalarda, zamanlarının büyük bir kısmını harcadıkları yerde içeriğe göz atmasına ve satın almasına ve önceki satın alma işlemlerine kolayca erişmesine olanak tanıyın; bunların tümünü açık web standartlarına dayalı içerik, araçlar ve hizmetlerle yapın.

İhtiyacınız Olan Özellikleri Alın :

Yeni, benzersiz veya özel bir özelliğe mi ihtiyacınız var? Bluefire, uygulamalarınızı hedeflerinize ulaşmak ve görevinizde başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerle özelleştirmek için özel UX tasarımı ve geliştirme hizmetleri sağlar.

 

Scribed :

 

Scribd, önde gelen dijital okuma aboneliğidir! Üyeler en iyi sesli kitapları, e-kitapları, dergileri ve daha fazlasını her zaman ve herhangi bir uyumlu cihazda okuyabilir ve dinleyebilir. Okuyucuların bilgi sahibi olmalarını, yeni tutkular keşfetmelerini ve kendilerinin en iyi hallerine dönüşmelerini kolaylaştırıyoruz. Scribd’in etkileyici kütüphanesi bir milyondan fazla en çok satan ve ödüllü e-kitap ve sesli kitabın yanı sıra The New York Times gibi önde gelen dergi ve gazetelerden makaleler içermektedir. Aradığınız ne olursa olsun, Scribd ihtiyacınız olan tek okuma aboneliğidir.

 

Soz Söz :

Bu yazımızda çevrimiçi okumaya uygun programları tanıttık.Bu programı kullanarak en sevdiğiniz kitabı istediğiniz zaman ve yerde okuyabilirsiniz.