blog posts

Vdsl nedir ve en iyi modemin özellikleri nelerdir?

 Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ve bilgi patlaması nedeniyle internet hatlarının kullanımında keskin bir büyüme gördük ve her birimiz kişisel hayatımızda yüksek hızlı ve kaliteli internete erişmenin önemini bir şekilde anladık . hayatları. Bu bağlamda günümüz yaşamının internete bağımlılığının artması ve son yıllarda kullanıcıların artan ihtiyacından dolayı İnternet servis sağlayıcısı Mahan Net, VDSL nedir , adsl ile vdsl arasındaki farklar gibi sorulara en iyiyi tanıtarak değinecek. VDSL modemi vb.

ADSL nedir?

bu mazeme, Asimetrik Dijital Abone Hattı anlamına gelir.ADSL, internet kullanıcılarına bakır kablolar kullanarak hizmet veren DSL ailesinin bir üyesidir. Adsl interneti kullanarak istediğiniz bilgiyi 24 Mbps hızında indirebilirsiniz . Ve bu nedenle bu tarzda bilgi yükleme hızının çok düşük olduğu söylenebilir ve elbette bu hızın miktarı, hizmetlerinizi sağlayan telekomünikasyon merkezi ile aranızdaki mesafeye göre değişebilir veya Kullandığınız bakır kablonun kalitesi ve gürültü miktarı azalacaktır. ADSL modem İnternetin yükleme ve indirme hızları arasındaki büyük fark, asimetrik dijital abone hattı adının nedenidir.

Bu tür İnternetin yeni nesli, önceki nesle göre daha yüksek yükleme ve indirme hızına sahip olan ADSL2+’dır. Bu yeni nesil internette telekomünikasyon merkezine yakın kullanıcılar daha iyi ADSL’e sahip olacak ve en iyi hizmeti alabilecekler. Bu nesil DSL’lerin avantajlarından biri de kablolama gerektirmemesi ve bakır telefon hatlarını kullanarak internete kolayca erişebilmenizdir. Elbette bu yöntemi kullandığınızda internet maliyetiniz ve kalitesi de buna bağlı olarak düşecektir. İnternetle fazla uğraşmayanlardansanız ve hızı iş sürecinize pek etki etmiyorsa ADSL ve ADSL2+ sizin için en iyi seçenek olacaktır.

 

Vdsl hizmeti nedir?

VDSL nedir sorusuna cevap olarak VDSL veya Çok yüksek bit hızına sahip Dijital Abone Hattı yani çok yüksek bit hızına sahip dijital abonelik hattı demek gerekir. bu İnternet de ilk nesli bakır kablolarla çalışan DSL ailesindendir. Bu tipte vdsl modemin mesafesi ile internet hızı birbiriyle ilişkilidir ve mesafe ne kadar uzunsa, kablo kalitesi ne kadar düşükse ya da gürültü ne kadar fazlaysa internetin kalitesi de o kadar düşük olur .

Adsl ve vdsl modemler arasındaki fark , veri indirme ve yükleme hızlarındadır . vdsl internet hızı üç katına kadar çıkabilmektedir. ADSL’dendir ve yükleme hızı 10 kata kadar daha yüksek olacaktır. VDSL’in frekans bandı 25 kHz ila 12 MHz arasındadır. Bu, indirme hızının 52 Mbps ve yükleme hızının 16 Mbps olduğu anlamına gelir .

İlginç olan VDSL2 jenerasyonunda frekans iletim yeteneğinin 30 MHz’e kadar çıkmış olmasıdır. Böylece indirme hızı 200 Mbps’ye, yükleme hızı ise 100 Mbps’ye ulaşıyor. VDSL internet, önceki nesilden sonra bakır kablolar kullanılarak da kullanılabilecek.

VDSL nedir sorusunun cevabının dışında şunu söylemeliyiz ki, daha yüksek bir internet hızına ihtiyacınız varsa ve internet oyunları, video tutma gibi internetin hızının ve istikrarının büyük rol oynadığı şeyler yapmayı düşünüyorsanız konferanslar, internet toplantıları ve yayınlar için VDSL daha iyi bir seçenektir. VDSL’in avantajlarından biri de VDSL hizmeti veren merkezden video konferans, internet üzerinden SIP telefon, IP-TV vb. hizmetleri alabilmenizdir.

Faydalı makaleler: adsl ve vdsl arasındaki fark

 

UFB nedir?

ADSL veya VDSL nedir sorusunu cevapladıktan sonra UFB’yi tanıtacağız. UFB veya Ultra Hızlı Geniş Bant, ultra hızlı geniş bant anlamına gelir. Fiber optik olarak bildiğimiz UFB İnternet, son yıllarda farklı ülkelerde yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu tür interneti kullanarak çok yüksek hızda veri aktarma olanağına sahip olmak isteyeceksiniz . Ayrıca UFB’yi kullanabilmeniz için fiber optik kablolara ihtiyacınız vardır ve internet bağlantısını optik fiber üzerinden alabilmeniz için bu platformun telekomünikasyon merkezinden kullanıcıya sağlanması gerekir.

Bu sayede bu internet türünün önceki nesillerden farklı olarak telefon hatları üzerinden internet hizmeti vermediği söylenebilir. UFB, saniyede gigabayt hızlarda veri gönderme kapasitesine sahiptir . Optik fiberler ADSL ve VDSL’in dezavantajlarına sahip olmadığı gibi telekomünikasyon merkezine uzaklık ve gürültü varlığı da hızlarını etkilemez ve bu sayede minimum gecikmeyle stabil ve kesintisiz internetin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

En iyi VDSL modem hangisidir?

Bu teknolojinin İran’da yakın zamanda kullanıma sunulması nedeniyle piyasada bulabileceğiniz modemler hibrit olup, ADSL’yi desteklemenin yanı sıra VDSL hizmeti kurma olanağı da sağlamıştır. Aynı şekilde VDSL hizmeti için özel olarak tasarlanmış ve VDSL modem diyebileceğimiz bir modeme piyasada nadiren rastladığınız söylenebilir.

Belki de doğru modemi seçmenin cep telefonu gibi diğer cihazlara göre biraz daha teknik olduğu ve doğru satın alma seçeneğini seçebilmeniz için onu seçmek için minimum bilgiye sahip olmanız gerektiği söylenebilir. Örneğin VDSL İnternetin ne olduğunu anladıktan sonra kaç antene ihtiyacınız olduğunu, USB port isteyip istemediğinizi ve karşılaşacağınız diğer özellikleri bilmeniz gerekir.

 

 

Genel olarak inceleyebileceğiniz pek çok bilgi var ancak en iyi vdsl modemi satın almak istiyorsanız. Bu bilgilerin tamamını bilmenize gerek yok. Mahan Net, şu anda piyasada bulunan en iyi VDSL modemlerini sizler için kısaca tanıttı.

ASUS modeli DSL-N16

Asus, bilgisayar donanım ve aksesuarları alanında tanınmış bir firma olarak DSL -N16’yı kaliteli ürünlerinden biri olarak sunmaktadır . Bu modem internete bağlanmak için DSL ve Ethernet kullanır. Bu modemi kullanarak anten, veri aktarım hızı ve kalitesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve bu modemde ağın kurulumu, izlenmesi ve kontrolü kolaylıkla ve mümkün olan en yüksek hızda yapılmaktadır .

Zycell modeli VMG5301-T20A

VDSL’in ne olduğunu anlayıp piyasada uygun bir modem aradıktan sonra bu modem karşınıza çıkacak modellerden biridir ve yüksek yapı kalitesinin yanı sıra size güzel geri dönüşler vereceğinden emin olabilirsiniz. Kısaca Zycell VMG5301-T20A modelinin piyasadaki iyi durumdaki modemlerden biri olduğu ve birçok özelliğiyle rahatlıkla ideal seçiminiz olabileceği söylenebilir.

D-Link modeli DSL-2877AL

D-Link DSL-2877AL modem ilk olarak ev modemi olarak tanıtılmıştı ancak sayısız özelliğiyle ev interneti kullanımının ötesinde de çalışabiliyordu . Bu modemin güçlü noktalarından biri, 2,4 ve 5 GHz frekanslarını aynı anda sağlayarak, bu modemin veri aktarım bant genişliğini saniyede 750 megabit’e ulaştıran çok yüksek bant genişliğidir !

Bu cihazın USB bağlantı noktası, resimlerinizi, videolarınızı ve ses dosyalarınızı ağ içinde kablosuz olarak paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca kullanıcının ADSL internete ek olarak 4G dongle’ları bağlamasına da olanak tanır. Çok daha yüksek hıza sahip olan 4G interneti kullanın .

D-Link modeli DSL-224

Bir sonraki tanıtacağımız modem, iyi ve güvenilir D-Link firmasından. D-Link DSL -224 modem N serisi kablosuz standardını kullanır, bu da maksimum hızının 300 Mbps olduğu anlamına gelir ! Elbette bu noktayı unutmamak gerekir ki 300 MB bu modemin desteklediği hızdır ve sonuçta internet hızınız servis sağlayıcınızın hizmetine bağlıdır. Bu modem evler ve küçük ofisler için ideal bir seçenek olabilir.

TP-Link modeli Archer VR600_V2

VDSL teknolojisinin pahalı ama mükemmel modemlerinden biri nedir diye bir sorunuz varsa , sizi TP-Link firmasının Archer VR600_V2’siyle tanıştırıyoruz. DSL -2877AL gibi bu modem de 2,4 GHz ve 5 GHz olmak üzere iki frekans kullanır; veri alışveriş hızı sırasıyla 300 ve 1300 Mbps’dir ! Yüksek anten, 2.4GHz frekansında her biri 2dBi ve 5GHz frekansında 3dBi gücünde, çıkarılabilir üçlü anten gibi birçok özelliğe sahip olan bu modem, yüksek hızlı ve stabil bir internete sahip olmanın rahatlığını yaşatıyor .

TP-Link modeli TD-W9970

Bu listenin son ürünü olarak TP-Link firmasına dönüyoruz. VDSL teknolojisi desteğine sahip olan bu model, piyasada pek çok olumlu tepkiyi beraberinde getirdi. Bu ürünün çift anteninin gücü 5dBi’ye ulaşıyor, yani geniş bir alanı kapsıyor! Bu modeli kullanırsanız, bu modemin 100 MB/s’ye kadar desteklediğinden emin olabilirsiniz ki bu oldukça iyi bir rakam. Ayrıca USB 2.0 bağlantı noktası sayesinde farklı bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı da kolaydır.

 

 

Mahanet yüksek hızlı mobil internetinizdir

İstikrarlı ve yüksek hızlı bir internete sahip olmanın önemi herkes tarafından kanıtlanmıştır ve günümüzde hizmet veren çeşitli firmaların varlığı nedeniyle bu durum biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak bu arada Mahan firması, evlerin, kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için internet ağına erişimde en iyi çözüm olan , yüksek hız ve istikrarlı kaliteye sahip, en son internet teknolojisi olan dördüncü nesil sabit interneti (TD-LTE) sunmaktadır. , büyük ve küçük şirketler. . Bu interneti kullanarak konum sınırlamalarınızdan ve hareket kabiliyeti eksikliğinizden kurtulun ve güvenli bir seçim yapın. Festivaller hakkında bilgi almak ve en faydalı içerikler için Mahannet’in Instagram sayfasını da takip edebilirsiniz.

son söz

Bugünkü yazımızda VDSL teknolojisi nedir sorusuna cevap verdik ve önceki ve sonraki nesillerini inceleyerek piyasada bulabileceğiniz en iyi modem türlerini tanıttık ancak sonuçta önemli olan nokta, en iyisini seçerken bile, Son olarak Wi-Fi internet servis sağlayıcınızın gecikmeden ve stabil bir internete sahip olmanızı etkileyen en önemli faktördür ve bu noktaya göre diğer noktalara dikkat etmenin yanı sıra en iyi tercihinizi en iyi şekilde yapmalısınız. bu kısım.