blog posts

En iyi web sitesi tasarım çerçevesi türlerini tanımak

En iyi web sitesi tasarım çerçeveleri, güçlü belgelere, düzenli güncellemelere ve duyarlı desteğe sahip olanlardır. Ancak soru şu ki, en iyi web sitesi tasarım çerçeveleri hangileridir? Bu çerçeveler hakkında bilgi edinmek için ded9’dan bu makalenin sonuna kadar bizimle kalın.

En iyi web sitesi tasarım çerçevelerinin özellikleri nelerdir? Bunları seçerken hangi noktalara dikkat edilmelidir? Kullanıcı ilişkileri geliştiricilerinin veya Frontend geliştiricilerinin akılda tutması gereken en önemli noktalardan biri, uygun bir web tasarım çerçevesi seçmektir. Geliştiricilerine birçok kolaylık sağladığı, zaman kazandırdığı ve hatta bu insanlara daha sonraki aşamalarda çok yardımcı olduğu için uygun bir çerçeve.

Bazı durumlarda, bazı işverenlerin uygun bir çerçeve üzerinden web tasarımına sözleşmelerinin şartlarından biri olarak dahil ettikleri gözlemlenmiştir; Sonuç olarak, bir çerçeve seçmek tüm ön uç geliştiriciler için bir zorunluluktur. İyi bir çerçeve arıyorsanız, bu ürünlerin güçlü ve zayıf yanlarını göz önünde bulundurarak ideal bir seçim yapabilmeniz için aşağıdaki örneklere dikkat edin.

 

Web sitesi tasarımı için en iyi çerçeveyi seçerken önemli noktalar

Yukarıda tanıtılan çerçevelerin her biri kendi yerinin en iyisidir, ancak uygun çerçeveyi seçmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz.

  • Beceri seviyeniz
  • Duyarlı tasarım
  • Destek CSS ön işlemcisi
  • kişiselleştirme
  • iyi destek

 

Web Framework kullanmanın avantajları nelerdir?

Herhangi bir web uygulamasının geliştirilmesi, belirli bir web programlama çerçevesinin kullanılmasını gerektirmez, ancak web sitesi tasarımı için çerçevelerin kullanılması, yöntemi iyileştirmeye ve basitleştirmeye yardımcı olabilecek özellikler içerir. Web sitesi tasarımında bir çerçeve kullanmak aslında önerilen bir uygulamadır çünkü onsuz program fikirleri, program tasarlama, test etme ve sürdürme çok zordur.

 

 

En iyi web sitesi tasarım çerçevelerini tanımak

Aşağıda, size en iyi web sitesi tasarım çerçevelerinden bazılarını tanıtacağız:

1- Bootstrap adlı web sitesi tasarım çerçevesi

Bootstrap çerçevesi, 2011 yılında Twitter aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilere tanıtıldı. Bu çerçeve hızla dünyadaki en popüler ön uç tasarım çerçevelerinden biri haline geldi, öyle ki çoğu işveren web sitelerini Bootstrap ile geliştirmek için büyük istek duyuyor. Bootstrap yapısındaki çekirdek Html, CSS ve JS’dir ve duyarlı tasarımı destekler.

Sonuç olarak, kullanıcılar Bootstrap çerçevesini kullanarak tasarımlarını aynı anda farklı boyut ve boyutlarda yapabilirler. Birçok özellik bu çerçeveyi özel kılar, ancak Bootstrap’in güçlü yönleri aşağıdaki gibidir.

  • Duyarlı tasarımı destekleyin
  • Geniş bir eleman yelpazesine sahip olmak
  • Kapsamlı ve eksiksiz dokümantasyon kullanımı
  • sürekli güncelleme

 

2- Semanti UI adlı web sitesi tasarım çerçevesi

Semantic, küresel pazarda ve web tasarımında çok şey söyleyecek olan çerçeveler alanında yeni gelenlerden biridir. Bu çerçeve çok basittir ve web tasarımında çok az deneyimi olan herkes onunla kolayca çalışabilir.
Anlamsal çerçeve, geliştirme sürecini kolaylaştıran çok çeşitli eklentilerle oldukça uyumludur. Öte yandan, bu çerçeve, React gibi diğer çerçevelerle uyumludur. Semantic UI çerçevesinin güçlü yönleri arasında şunlardan bahsedilebilir:

Semantic, aşağıdaki özellikler nedeniyle web tasarımı için ideal bir çerçeve haline geldi. Css class konseptleri ile isimlendirilen bu özelliği sayesinde yeni başlayanlar bile rahatlıkla kullanabilir.
Herhangi bir bileşeni kullanmak için bu çerçevenin tüm dosyalarını yüklemeye gerek yoktur.
Kolay özelleştirme

3- Foundation adlı web sitesi tasarım çerçevesi

Bu tür bir çerçeve, Zurb adlı bir web tasarım şirketi tarafından tasarlanmıştır. Vakıf çok kaliteli ve profesyonelce yapılmış, Ebay, Facebook ve hatta Mozilla gibi web sitelerini geliştirmek için kullanılıyor. Yeni başlayan bir geliştiriciyseniz, karmaşıklığı nedeniyle bu çerçeveyle çalışmak sizin için zor olacaktır, bu nedenle daha basit çerçeveler kullanmanızı öneririz. Foundation’ın pek çok imkanı ve yeteneği var ve yapısında GPU hızlandırma özelliği kullanılıyor.

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, Vakıf çerçevesinin güçlü yönleri hakkında aşağıdaki noktalardan bahsedilebilir.

Tasarımda yüksek stil ve esneklik
REM’in piksel birimleri yerine değiştirilmesi, her sistem için boyut tanımlamanıza gerek kalmamasını sağlar.

4- Cascade adı verilen uygun web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesi)

Cascade çerçevesi, hem anlamsal hem de anlamsal olmayan ağ kalıpları oluşturabilir. Genel bir yaklaşıma sahip olduğu için geliştirme süreci basitleştirilmiştir. Gezinme bileşenlerine, tablo tasarımına, temel şablonlara ve diğer özelliklere sahiptir. Bu web tasarım çerçevesiyle, yalnızca bir tanılama cihazıyla bir web sitesi arayüzü oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda tarayıcılar arası düzenler de oluşturabilirsiniz.

 

5- Skeleton adlı web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesi)

İskelet çok hafif ve kompakt bir çerçevedir ve web sitesi tasarım sürecinde hızlı ve tutarlıdır ve bu özellik bu çerçeveyi web sitesi tasarımı için popüler hale getirmiştir. Web sayfanızın ne kadar büyük veya küçük olduğu önemli değil. Skeleton, üzerinde çalıştığınız web sitesi projesine mükemmel şekilde uyar. Toplam 960 baz içerir, bu da onu bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar ve diğer platformlar için kalite kaybı olmadan web uygulamaları oluşturmak için ideal bir çerçeve haline getirir.

 

6- Montaj adı verilen web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı JavaScript çerçevesi)

Yüksek kaliteli geliştiriciler, tek sayfalık uygulamalara izin verdiği için Montage JS’yi kullanır. Yeniden kullanılabilir bileşenler ve veri azaltma gibi benzersiz öğelere sahip bir HTML çerçevesi kullanır. Bu çerçeve, kullanıcı arabirimi bileşenlerini ölçeklenebilir ve yürütülebilir yapan bir dizi özellik içerir. Sonuç olarak, Montage tarafından oluşturulan bir web sitesi, mobilden masaüstüne uzanan platformlarda kalite kaybı olmadan takdire şayan bir performans sergiliyor.

 

 

7- Material UI adlı web sitesi tasarımı çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı React UI Framework)

Bu çerçeve, Google’ın basit tasarımına uygun bir dizi React öğesi içerir. Google Material Design ile uyumlu olduğu için Android uygulamaları oluşturmak için de kullanılabilir.

Ayrıca, birden çok katman nedeniyle önemli performans gerektiren web uygulamaları için kullanılabilir. Ayrıca, çeşitli UI öğelerini uygun şekilde kullanan bir CSS ön işlemcisi içerir. Sonuç olarak, bir proje çok fazla işlevsellik gerektiriyorsa, yaratıcı ön uç endüstrisi Material UI’yi seçer.

 

8- Basic Grid adlı web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesi)

Basic Grid, temel düzen, mimari ve kullanıcı dostu ekranlarla web projeleri oluşturabilir. Simple Grid, web sitesi projeniz boyunca daha temiz bir görünüm oluşturmada çok etkili görünüyor.

Herhangi bir web geliştirme için temel bir CSS ızgarası arayan geliştiriciler için kullanışlıdır. Simple Grid, 1140px düzenler için mükemmel sonuçlar sağlar ve farklı düzen genişliklerine kolayca uyum sağlar.

Bu çerçeve, web sitenizin cihazını bağımsız hale getirmek için esnek sütunlar sunar. Bu yöntemle, kod karakterlerinin sayısını önemli ölçüde azaltarak 6 KB dosya genişliği elde edebilirsiniz.

 

9- Gumby adlı web sitesi tasarım çerçevesi (SaaS tabanlı ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesi)

Gumby çerçevesi, özelleştirilebilir bir ızgara, duyarlı web tasarımı, çok hoş bir kullanıcı arayüzü ve çok daha fazlası gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Gumby, son zamanlarda ön uç geliştiriciler tarafından en iyi web tasarım çerçevelerinden biri olarak selamlandı.

Bu web tasarım çerçevesini kullanarak, projenin ihtiyaçlarını karşılayan web sayfaları ve uygulamalar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, Sass’ı Gumby aracılığıyla kullanmak, projeleri daha hızlı oluşturmanıza olanak tanır.

 

10- Pure CSS adlı uygun bir web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı CSS çerçevesi)

Pure CSS, herhangi bir web projesinde kullanılabilen küçük CSS bileşenleri koleksiyonudur. CSS parçacıklarıyla çalıştığınız için, bu göründüğü kadar basit. Mobil standardına uygun olduğundan, ön uç geliştiriciler için en iyi web sitesi tasarım çerçevesi olarak iyi bir seçimdir. Ayrıca, bu çerçeve ile çalışmak minimal tasarım kullanımını gerektirdiğinden, bir web sayfasındaki ve uygulamadaki şablonları gereksinimlere göre yeniden yazmanıza olanak tanır.

 

11- Laravel adlı en iyi web sitesi tasarım çerçevesi (ücretsiz ve açık kaynaklı PHP çerçevesi)

Laravel, Taylor Otwell (Laravel’in tasarımcısı) tarafından oluşturulan ve Model-View-Controller (MVC) mimari modeli ile Symfony tabanlı web uygulamaları geliştirmek için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir PHP web çerçevesidir. Laravel’in kaynak kodu GitHub’da barındırılır ve MIT altında lisanslanır.

 

Web sitesi tasarım çerçeveleri hakkında son bir söz

Web sitesi tasarımında bir çerçeve, işin ilerleme sürecinde önemli bir bileşendir. Programlama konusunda yeniyseniz, projelerinizde ve programlamalarınızda siteyi tasarlamak için kodlamaya ihtiyacınız var. Sonuç olarak çerçeve, kullanıcılar için kodlama gerektirmeyen bir ortam oluşturur. Web sitesi tasarımında en iyi çerçeveyi arıyorsanız, ihtiyaçlarınıza dikkat edin; Hatta uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. İşinize yeni başlayan biriyseniz, karmaşık çerçevelere yönelmeyin.