blog posts

En iyi siteleri analiz etmek, teknik özellikleri gözden geçirmek ve en iyi siteleri tanıtmak

En iyi site, farklı işletmelerin kendi faaliyet alanlarında büyümelerine ve hedef toplulukla iletişim kurmalarına yardımcı olur. Web sitesi tasarımcısının hizmet sağlamak, ürün satmak ve bilgi sağlamak için bir internet tabanı oluşturmaya yönelik genel çabasına web sitesi tasarımı denir. Web sitesi tasarım sürecinde web sayfalarının katmanlanması, içerik oluşturulması ve grafik tasarımı yapılır. Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi Google’da ilk sayfaya taşıyacak güçlü bir site oluşturmak istiyorsanız site tasarımının teknik ve görsel ilkelerini takip etmelisiniz.

 

 

Web sitesi tasarımının genel tanımı

Web sitesi tasarımı, web siteleri oluşturmak ve tasarlamak veya eski web sitelerini optimize etmek anlamına gelir. İnsanlar genellikle web sitesi tasarımı hakkında aynı fikre sahiptir, ancak web tasarımının farklı bölümleri daha belirgindir. Diğer birçok bileşen, en iyi web sitesinin tasarlanmasında rol oynar.

Bazı kişilere göre site mimarisinin türü, sınıflandırılması ve site bilgilerine erişim ayrı bir önem arz etmektedir. Web sitesi tasarımının kütüphane bilimi, programlama, kullanıcı arayüzü tasarımı, ağ ve grafik tasarımın bir kombinasyonu olduğu söylenebilir. Web sitesi tasarımının kapsamı geniş ve çok boyutludur. Aşağıda, farklı alanlardaki en iyi siteleri öğreneceğiz.

 

 

 

En iyi sitelerin özellikleri

İnternetin gücünün küçük ve büyük işletmelerdeki müşterilerin fikirlerini değiştirmedeki etkisi kolayca görülebilir. Günümüz iş ve ekonomi dünyasında, şirketin büyüklüğü ve konumu çok önemli değil. En iyi web sitesini tasarlayarak, dünya çapındaki potansiyel müşterileri çekebileceksiniz. Ayrıca bu şekilde müşterilerin güvenini kazanabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz. Web sitesi tasarımının diğer faydaları, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi küresel olarak tanıtmayı içerir.

Müşterilerin dikkatini kısa sürede çekmek istiyorsanız, İnternet bu amaç için güçlü bir araç olarak kabul edilir. Yaratıcılığı uygulayarak işletmenizi diğer rakiplerden farklılaştırabilirsiniz. Sitenizin müşterileri elinde tutabilmesi için en iyi siteleri tanımanızı öneririz. Bu bölüm, en iyi sitelerin temel özelliklerini inceleyecektir. Siteniz ideal lokasyon özelliklerine sahipse, kullanıcı sitenizde kalmaya ve çalışmaya teşvik edilecektir. Bu sonuçta işi geliştirmeye ve ürünlerin satışını artırmaya yardımcı olur.

 

  • Web sitesi tasarımının amacının netliği
  • Yol haritası tasarımı
  • Bize ulaşın sayfasını göz önünde bulundurun
  • Sosyal ağ bağlantılarının siteye yerleştirilmesi
  • Sitenin duyarlılığı
  • Sık sorulan sorular olarak bir bölüm yerleştirin
  • Güvenilir hosting şirketlerinden biriyle işbirliği
  • Site Güvenliği
  • Yüksek hızlı site yükleme
  • Doğru içeriği üretmek

 

Kişisel sitelerin en iyi örnekleri

Dijital dünyada fikir ve düşüncelerinizi paylaşmanın en iyi yolu kişisel web sitesi tasarlamaktır. En iyi kişisel site, bir kişiyi tanıtmanın yanı sıra, kullanıcılarla iletişim kurmanıza da olanak tanır. Bu web sitelerinde kendinizi, becerilerinizi, portföyünüzü, görüşlerinizi ve fikirlerinizi tanıtabilirsiniz.

 

 

alanmenken

En iyi kişisel site Alanmenken’dir çünkü zahmetsiz ve kullanışlıdır. Bu siteye girerek ünlü besteci Alan Menken’in şarkılarını dinleyebilir ve keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu site tarafından verilen bonuslar, kullanıcıları siteyi daha fazla kullanmaya teşvik etmektedir.

 

 

Bruno Simon

Sitenin yaratıcısı ve sahibi Bruno Simon, bu kişisel siteyi tasarlarken tüm zekasını kullanmıştır. Bu site yeni bir şekilde tasarlanmış ve oyunlaştırılmıştır. Bu sitenin kullanıcıları site logolarını araba ile ziyaret edebilirler.

 

 

Kurumsal sitelerin en güzel örnekleri

Farklı firmaların sahipleri, firmalarını birçok kişiye tanıtmak için bir web sitesi tasarımına ihtiyaç duyarlar. En iyi web sitesini tasarlamak, kendinizi başkalarına tanıtmak için ideal bir fırsattır. Web sitesi tasarımı ile ilgili olarak katılımcılar arasında çok fazla rekabet vardır. Bu bölümde en iyi kurumsal siteleri öğreneceğiz:

 

Kahve

Compos Coffee, kahve üretimi alanında faaliyet gösteren ve müşteri çekme yöntemini belirlemiş bir şirketin en iyi web sitesidir. Bu firma çalışanlarının emekleri sitede kahve üretmek için mantıklı bir şekilde sergilenmiştir. Bu sitenin bir diğer bölümünde ise kahvenin özellikleri ve faydaları incelenmiştir.

 

 

Sade Çikolata

Bu kurumsal site, Danimarka çikolata imalat şirketlerinden birine adanmıştır. En iyilerden biri olarak bilinen bu şirket sitesi, benzersiz ve sıra dışı bir tasarıma sahiptir. Bu sitede çikolatayı fareyi çevirerek açabilir ve yüksek kalitesini hissedebilirsiniz. Bu sitenin tüm sayfalarının üst kısmında Danimarkalı şirketin “Bazen tek ihtiyacın olan bir gaz” başlıklı özel sloganı yer alıyor.

 

Mağaza sitelerine en iyi örnek

Dünyanın en ünlü ve en iyi siteleri alışveriş siteleridir. İnsanlar bu siteleri tasarlamayı çok istiyor ve tasarımları ayrı bir önem taşıyor. Temel olarak bu siteleri hazırlayarak işinizi geliştirebilir ve sunulan ürün ve malların satışını artırabilirsiniz. Bu, insanların onlardan fikir almak için başarılı mağaza siteleri aramasına neden oldu. En iyi alışveriş siteleri Koox ve Apple‘dır.

 

Elma

Sade ve minimal alanının keyfini çıkarmak için ziyaret edebileceğiniz en iyi mağaza sitesi, çekici ve heyecan verici Apple sitesidir. Bu web sitesindeki resimler güzel ve canlı. Bu mağaza sitesinin olmazsa olmaz özelliklerinden biri fikirlerin kalitesi ve içlerinde soft renklerin kullanılmasıdır.

 

 

Koox

Londra’da ünlü ve ünlü şeflerin takıldığı bir yer olan Koox, en iyi alışveriş sitelerinden biridir. Bu site lezzetli İngiliz yemekleri için tarifler içermektedir. Bu sitenin görsel çekiciliği sevimli ve hareketli resimlerdir ve tasarımında yumuşak ve güzel renkler kullanılmıştır. Bu alışveriş sitesinin en önemli özelliği basit kullanıcı arayüzüdür.

 

 

Hizmet sitelerinin en iyi örnekleri

Bir hizmet sitesi tasarlamak karmaşık görünebilir, ancak birçok kişi zevklerini kullanarak en iyi yerleri oluşturabilir. En başarılı hizmet siteleri aşağıdakileri içerir:

 

Wozber

İngilizce özgeçmiş oluşturmak için en iyi hizmet sitesi Wozber’dir. Bu sitenin kullanımı basittir. Bu ücretsiz hizmeti kullanarak özgeçmişinizi oluşturduktan sonra inceleyebilir ve oluşturulan özetin hangi işler için uygun olduğunu öğrenebilir, böylece ileride özgeçmişinizi bu işlere gönderebilirsiniz. Bu hizmetin bazı kalıplarının benzerliği çok yüksektir. Bu nedenle, bir yol seçerken çok dikkatli olmalı ve ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

 

ESPN

Çeşitli sporlar hakkında değerli ve eksiksiz bilgi sağlayan en iyi hizmet sitelerinden bir diğeri de ESPN’dir. Bu sitenin farklı sayfalarına ilgi çekici spor içerikleri ve kaliteli ve üst düzey görseller yüklenmektedir. Bu sitenin çekiciliğini ve güzelliğini artıran bu sitenin arka planı için birçok fotoğraf ve video da kullanılmıştır.

 

 

Zillow

İnsanların çevrimiçi bir ev bulmasını mümkün kılan en iyi hizmet sitelerinden bir diğeri de Zillow’dur. Bu hizmet sitesi bir emlak sitesi olarak kabul edilir ve temel özellikleri mülkün profesyonel görüntülerinin kullanılması, mülk hakkında eksiksiz bilgilerin dahil edilmesi, arama ve kolay kullanımdır. Aradığınız evi ve mülkü bu sitede hızlı ve en uygun şekilde bulabilirsiniz.

 

 

Tasarım açısından en iyi siteler

Tasarım açısından en iyi site, kullanıcılar için ilk bakışta iyi bir barındırıcıdır. Yaratıcılık, müşterileri çekmek ve onları düzenli müşterilere dönüştürmek için çok önemlidir. Tasarım açısından en iyi siteleri seçerken kullanıcı arayüzü, görsel çekicilik, kullanıcı güvenliği gibi birçok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir.

Web sitesi tasarımı, müşterileri çekmek için çok önemlidir; bu nedenle sitenin sıralamasını değiştirmek için yapısının değiştirilmesi önerilir. Özellikler ve çekici ve profesyonel bir görünüm olmadan, izleyiciler sitenizde bulunmaktan keyif almayacaktır. Site, izleyiciyi çevresinden bir an olsun ayıracak şekilde tasarlanmalıdır. Bu içerikte tanıtılan tüm siteler tasarım açısından en iyisidir.

 

İdeal sitenin en önemli özelliği

SEO ilkelerine uygunluk

SEO ilkelerine bağlılık, ideal bir siteye sahip olmanın temel taşıdır. İnternet işletmeleri ile ilgili tüm siteler SEO’ya özel önem vermelidir. Bunun sebebi Google, büyük müşteri büyücüleri. Önemli olan site ziyaretlerinin yaklaşık %93’ünün Google arama motorları üzerinden yapılmasıdır. Bu nedenle SEO ilkelerine uygunluk, site optimizasyonunu içeren standartları ve düzenlemeleri içerir.

İnternet kullanıcılarının %75’inin bir Google aramasında yalnızca ilk üç siteyi gördüğünü fark ettiğinizde, SEO’nun önemini anlayabilirsiniz. Pazarlamaya adanmış sitelerin %60’ından fazlası SEO ilkelerini ana öncelikleri olarak görüyor. Ama önemli olan uzman bir ekibin bu ilkeleri uygulamasıdır.

 

 

sayfa hızı

İdeal sitenin dikkat edilmesi gereken bir diğer özelliğidir. Sayfa hızı, iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmak için önemli olan şeylerden biridir. Bu seçenek, sayfa yükleme hızının bir ölçüsü olarak görülür. Site hızı seçeneğinin o kadar hayati olduğunu ve sıralama faktörlerinden biri haline geldiğini unutmayın.

Zaman içinde Google, geliştiriciler ve site yöneticileri için bu sitelerin yüklenme hızını artıran bir dizi araç sağlamıştır. Google sayfalarının oranı düşük olduğunda botlar ve kullanıcılar için olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bu iki seçenek, sitenizin trafiğini ve organik arama sıralamalarını etkileyebilir. Uzun sürede yüklenen sayfalar kullanıcıları mutlaka sıkacaktır. Bu kusur, kullanıcıların sitenizden ayrılmasına neden olur.

 

 

Cevaplanabilirlik

Alanın responsive olması konusunu gündeme getirerek ideal site olma özelliğini devam ettiriyoruz. Sitenin responsive olması, istenilen web sitesinin farklı ekranlarda uygun boyutta görüntülenebilmesi anlamına gelmektedir. Siber uzay kullanıcılarının büyük bir yüzdesinin cep telefonları ve tabletlerle alanları ziyaret eden kişiler olduğunu düşünüyorlar. Duyarlı tasarım, site sahiplerinin alanlarının tüm akıllı cihazlarda uygun boyutta görüntülenmesini sağlar.

 

 

Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı Deneyimi, çok önemli olan olağanüstü bir site özelliğidir. UX veya kullanıcı deneyimi, bir izleyicinin bir hizmeti, sistemi veya ürünü kullanırken deneyimlerini ve duygularını ifade eder. Kullanıcı deneyimi için belirli ilkeler yoktur; bu seçenek birçok şeyden etkilenebilir. Web sitesini tasarlamaya başlamadan önce, hedef, iş piyasası ve sitenin hedef kitlesi ile ilgili gerekli araştırmaları yapmalısınız. Bu alandaki diğer hayati unsurlar ise görsel tasarım, bilgi mimarisi, etkileşim tasarımı, kullanılabilirlik ve dikkat edilmesi gereken etkileşimdir.

 

 

Sitede blog sayfalarının varlığı

İdeal site özelliğini sitedeki blog sayfaları ile devam ettiriyoruz. Çoğu site sahibi blogların önemini görmezden gelir. Blog sitelerinde yer alan içerikler tüm sosyal medya ile uyumlu olmalıdır. Blogların varlığı sitelerin trafiğini arttırır.

İzleyicilerin çoğu blog okumakla ilgileniyor. İlgi çekici ve benzersiz içerikler üretmek, siteye gelen trafiği artıracaktır. Bu, Google botlarının sitede daha yüksek bir sıralama sağlamasına olanak tanır. Bir web sitesinde blog tasarlamak, web sitesinin SEO’sunu geliştirir.

 

 

Kodlama ilkelerine uygunluk

Kodlama ilkelerine uygunluk olmazsa olmaz özelliklerden biridir. Site tasarımcıları genellikle site kodlarının SEO’suna çok dikkat ederler. Bu, site bakımı ile ilgili sorun giderme, onarım ve web sitesinin geliştirilmesi gibi faaliyetlerin gerekli bir parçasının doğru şekilde yapılmasını sağlar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi SEO ile ilgili faaliyetler site sahiplerinin önüne geçtiğinde uygun kodlama yöntemlerini kullanarak hataları ortadan kaldırabilirsiniz. Bu, sitenin potansiyelini artırır ve sitenin Google sayfalarındaki sıralamasını yükseltir. Doğru kodlama sayesinde site sahipleri, site sayfalarının yüklenme hızını önemli ölçüde azaltabilir.

İçerik kelime sayısının SEO iyileştirmesindeki rolü

 

Uygun görünüm şablonu

Sitenin uygun görünüm biçimi, sitenin bir vitrini olarak kabul edilir. Site şablonu, sitenin görünümü olarak kabul edilir. Çekici ve benzersiz bir tasarım kullanmak, izleyicileri ve ziyaretçileri ürün satmak, hizmet sağlamak vb. Renkler, web sitesinin tasarımında önemli bir rol oynar. Her rengin özel bir mesaj ve anlam taşıdığını unutmayın.

İçerik için yeterli alan yaratın.

Web sitesi tasarımında içerik için yeterli alan yaratmanın önemi nedir? Bir web sitesinin öğeleri arasındaki boşluk veya beyaz boşluk, güçlü bir araç olarak bilinir. Bu özellik, olası sorunları çözmek için kullanıcıların dikkatini mükemmel bir şekilde çekebilir.

Olası sorunları çözmek, ideal bir sitenin temel özelliklerinden biridir. İşletmelerini tanıtmak için bir web sitesi tasarlayan kişiler, durumunu sürekli olarak tartışmalı ve gözden geçirmelidir. Bir sorun varsa, hemen düzeltmeye çalışmalısınız.