blog posts

20 işlevsel web sitesinin tanıtımı

20 işlevsel web sitesinin tanıtımı

İşlevsel, çekici ve eğlenceli site genellikle sistemlerde bulunur ve onu zaman geçirmek, eğlenmek, öğretmek ve öğrenmek için kullanabiliriz. Bugün, yer imleri klasörünüze ekleyebileceğiniz milyarlarca faydalı ve çekici web sitesi var. Aşağıda, en ilginç ve muhteşem siteleri tanıyacağız.

 

 

 

15 ilginç web sitesiyle tanışın

Dijital çağda, internet kullanımı önemli ölçüde artmıştır. İnternetin sonsuz dünyası nedeniyle, her gün kullanıcılara sunacak yeni şeyler var. Bilmediğiniz birçok ilginç site var. Bu bölümde size 15 ilginç siteyi tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu siteleri tanımak için bizi sonuna kadar takip edin. Canınız sıkıldığında onlara başvurabilirsiniz. Popüler sitelerin konusu farklı ve farklıdır.

 

Gigapiksel 360

Londra ve New York gibi dünyaca ünlü şehirlerin çok gigapiksel 360 derecelik panoramik görüntülerini sunan kullanışlı ve ilginç bir site.

 

 

Kaç yaşında görünüyorum?

Yakın zamanda Microsoft tarafından başlatılan bir başka yararlı ve ilginç site de kaç yaşında görünüyorum? Dır-dir. Bu sitenin tasarımında, kullanıcıların yaşını ve cinsiyetini tanıyabilmesi için yüz tanıma API’si kullanılmıştır. Microsoft, bu API’yi Build 2015 konferansında tanıttı. Bu API, geliştiricinin görüntüleri analiz etmesine ve yüz tanımanın yanı sıra çeşitli özellikleri uygulamasına olanak tanır.
Bu hizmet zengin bir veri tabanı kullanır ve içinde belirli bir yaştaki yüzler saklanır. Bu kullanıcı sitesi, kullanıcının yaşını ve cinsiyetini tahmin etmek için bu bilgileri kullanır. Şu anda, birçok kullanıcı onu kullanmaya ilgi gösterdi. Microsoft blogunda yayınlanan metne göre, geliştiriciler bu siteyi bu kadar popüler hale getirmeyi düşünmüyordu.

Microsoft mühendisleri siteyi yalnızca bir günde başlattı ve siteyi test etmesi için yalnızca birkaç kişiye e-posta gönderildi. Ancak bu sitenin adresi Twitter’da açıklandıktan sonra sadece birkaç saat içinde yaklaşık 35.000 kullanıcı fotoğraflarını yükledi. Bu sitenin lansmanı sadece birkaç saat içinde yapıldı, bu nedenle doğruluğu çok yüksek değil ve insanların yaşını tahmin etmek doğru değil.

 

Kandırıldım mı

Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden biri olan Troy Hunt, İnternet güvenliği konusunda özel uzmanlığa sahiptir. Bu siteyi başlattı ve kullanıcı bir e-posta girebilir. Arama yoluyla e-posta adresini girdikten sonra, LinkedIn, Adobe, MySpace, Tumblr ve diğer ünlü web siteleri gibi tarihin büyük hack’leri hakkında ifşa edilen bilgileri ve bilgilerinizin ifşasını öğrenebilirsiniz.

 

Gif izi

Animasyonlu GIF dosyalarını yazdırılabilir flipbook’lara veya animasyonlu sayfalara dönüştüren başka bir yararlı site Gifprint sitesidir.

 

ücretsiz

Grafiklere aşina değilseniz, güzel reklam afişlerine bakarak çeşitli bileşenlerini tasarlamak için birkaç saat harcandığını hayal edeceksiniz. Grafik tasarımcılar, kısa sürede reklam afişleri veya olağanüstü görüntüler oluşturabilecekleri özel araçlara ve kaynaklara sahiptir. Grafik tasarımcılar için popüler bir uygulama sitesi Freepik’tir. Bu site, grafik tasarımcılara ücretsiz JPEG görüntüleri, PSD ve vektör kalitesinde dosyalar sağlar.

 

 

 

Coğrafi Tahmin

Online oyun Geo Guessr için işlevsel bir sitedir. Bu oyunda Google tarafından dünyanın bir yerinde görüneceksiniz ve o noktanın gezegende nerede olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Kesin konumu seçerek daha fazla puan kazanabilirsiniz. Oyunun kapsamını sizin için belirli bir kıta, ülke veya şehirle sınırlamak mümkün olacaktır. Bu oyunun çekiciliğini artırmak için kısıtlama uygulamaktan her zaman kaçınılması önerilir.

 

Bilgi Slaytları

Kamuya açık bilgileri artırmak için yararlı bir site FactSlides’tir. Bu sitede birçok gerçek slayt modunda yazılmıştır; bunları okuyarak genel bilgilerinize ekleyebilirsiniz. Tüm bu gerçekleri incelemenin saatler ve günler alabileceği unutulmamalıdır.

 

Çizgi Binici

İlginç ve eğlenceli bir oyun olan bir başka ilginç site de Line Rider. Bu sitede öncelikle kızak sürücüsünün hareketi tasarlanmalıdır. Bu bağımlılık yapan oyun aynı zamanda Android ve iOS için tasarlanmıştır. Bu uygulamayı indirmek için yaklaşık 3 dolar ödemeniz gerekiyor.

 

matematik yolu

Mathway, matematikle ilgilenen öğrenciler için yararlı ve ilgi çekici bir sitedir. Bu web sitesi tasarımı ile her türlü denklemi sizin için çözmek mümkündür. Elbette, bu siteyi matematik alıştırmalarını çözerken kopya çekmek için kullanmaktan kaçınmak daha iyidir.

Bu uygulama sitesi yalnızca nihai cevabı sağlar ve denklemleri çözme adımlarını göstermez. Bu sitenin ücretli sürümünde bir denklem çözme aracı bulunuyor ve ücretsiz sürümünden farklı olarak kullanıcıya sorunu çözme adımlarını gösteriyor.

 

 

Müzik Haritası

Müzik Haritası uygulama sitesi, müzikle ilgilenenler için ayrı bir çekiciliğe sahiptir. Sadece bu web sitesinde en sevdiğiniz şarkıcının adını arayın. Bu site, bir sonraki adımda diğer şarkıcıların ve müzik gruplarının bir haritasını sağlayacaktır. Son olarak, bu şarkıları dinlemekten keyif alacaksınız. Yeni şarkılar keşfetmenin en kolay yolu bu siteyi ziyaret etmektir.

 

 

dokuz

Gerekli tüm yazılımları aynı anda bilgisayara yükleyen ücretsiz bir hizmet, Ninite uygulama sitesidir. Bu sitede istediğiniz yazılımı seçebilirsiniz. Bir sonraki adımda, istediğiniz tüm yazılımlar aynı anda sisteminize kurulacaktır. Bu sitenin, sisteminizdeki tüm yazılımları yüklemenin yanı sıra sizi güncel tutacağını bilmek ilginçtir.

 

 

Açık Kitaplık

Dünyanın en kapsamlı elektronik kitap referanslarından biri olarak bilinen bir başka pratik site de Open Library pratik sitesidir. Bu sitenin dünyadaki tüm kitaplar için ayrı bir sayfası vardır. Bu sitede ödünç alınabilen 2500’den fazla ücretsiz e-kitap bulunmaktadır.

 

kaldırbg

Photoshop yazılımındaki uzaktan kontrol yöntemlerine hakim olmadığınızı ve Removebg uygulama sitesini kullanarak görüntülerin arka planını değiştirmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda, bu görev sizin için kolayca uygulanabilir. Tek bir tıklamayla ve mümkün olan en iyi şekilde, bu site kullanılarak yapılabilir.

 

BasitSavr

Kullanıcıların ağa bağlı tüm cihazlar arasında hızlı bir şekilde metin paylaşmalarına olanak tanıyan bir başka kullanışlı ve ilginç site de SimpleSavr’dır. Şirketinizdeki ağa bağlı bilgisayarlar ve telefonlar arasında bir bağlantı paylaşmak istediğinizi düşünün. Bunun için SimpleSavr uygulama sitesine istenilen bağlantının adresinin girilmesi yeterlidir. Bu, kullanıcılar bu web sitesine girdiklerinde bağlantınızın görüntülenmesine neden olacaktır.

 

Uyku zamanı

Doğal uyku döngüsüne göre bu pratik site size istediğiniz saatte en enerjik uyanmanız için hangi saatte uyumanız gerektiğini söyleyecektir. Belli bir saatte uyumayı planlasanız bile bu site size en enerjik ne zaman uyanacağınızı söyleyecektir.

 

 

 

Dünyadaki 10 faydalı sitenin tanıtımı

İlginç ve eğlenceli sitelerle tanıştık ve şimdi bu bölümde daha faydalı siteleri tanıyacağız.

 

GIPHY

Bugün çoğu insan GIF dosyalarına özel ilgi gösteriyor. Gif dosyalarının en iyi kaynağı ve gif yapmak için özel araçlar olarak bilinen kullanışlı bir site GIPHY’dir. Bu araç, kullanıcının çevrimiçi videoları veya bilgisayarda kayıtlı videoları kullanarak kısa GIF dosyaları oluşturmasını sağlar. Bu amaçla, bu faydalı sitenin adresini yer imlerinize eklemeniz önerilir. Bu durumda, her zaman hızlı bir şekilde bir GIF dosyası oluşturabileceksiniz.

 

zemzar

Modern bilgisayar yaşamının en kötü deneyimlerinden biri, yanlış formatta bir dosya almaktır. En azından hepimiz bunu hayatımızda bir kez yaşadık. Bu dosyayı uygun formata dönüştürmek için, normalde bilgisayara ek yazılım yüklememiz gerekecektir. Bu nedenle Zamzar gibi çevrimiçi bir araç kullanmak bu sorun için en iyi seçenektir. Bu aracın ücretsiz sürümünün dosya boyutu açısından sınırlamaları olduğuna dikkat edilmelidir. Bu site 1200’den fazla farklı dosya türünü ses, video, fotoğraf ve çeşitli belgelere dönüştürebilir.

 

palet jeneratörü

Web tasarımında çalışıyorsanız, bir renk paleti seçmek için kullanabileceğiniz birçok araca sahip olacaksınız. En iyi çevrimiçi renk seçim araçlarından biri, Pallettegenerator yardımcı programı sitesidir. Bu araçta, manuel olarak birkaç renk seçmek yerine, bilgisayardan birkaç fotoğraf yükleyerek size uygun bir renk paleti oluşturabilirsiniz.

 

Scoreboardz

Bir başka kullanışlı ve basit site de Scoreboardz’dur. Bu site, tarayıcının içine yerleştirilmiş sanal sonuçların bir tablosudur. Bu sitenin adresi, ofiste veya evde yarışma anında hızlı bir şekilde erişilebilmesi için yer imlerine eklenebilir. Bunun için yarışmaya katılanların adının girilmesi ve kurulun özgeçmişinin seçilmesi yeterlidir. Bu sitede + ve _ işaretlerini kullanarak kişilerin puanlarını yükseltebilir veya azaltabilir.

 

Herkes İçin Aşağı veya Sadece Ben

Google Dokümanlar’a erişiminiz yoksa, bu uygulama sitesini kullanarak durumu kontrol etmek mümkün olduğu sürece endişelenmenize gerek yok. Bunun için bu aracın özel kutusuna istenilen sitenin URL adresini yazıp bitir linkine basmanız yeterlidir. Bu, site sorunlarını teşhis etmenize yardımcı olacaktır. Bu siteyi kullanarak, barındırma siteleri hakkında bilgi görebilirsiniz. Güvenlik sorunları için tarama yapmanız da mümkün olacaktır.

 

 

Klip

Ses kaydı için pek çok uygulama var, ancak Clyp çevrimiçi uygulaması çok hızlı ve basit. Bu siteye doğrudan bir tarayıcı aracılığıyla erişmek mümkündür. Bu araç, bir fikri hızlı bir şekilde sesli not olarak kaydedebilir. Bu site üzerinden başka kişilere mesaj göndermek de mümkündür. Kliplerinizi bilgisayarınıza kaydetmek veya 24 saatten fazla çevrim içi tutmak istiyorsanız, bu sitede ücretsiz bir kullanıcı hesabı oluşturmalısınız.

 

Joti Kötü Amaçlı Yazılım Taraması

Sabit sürücüde şüpheli bir dosya bulursanız ve dosyayı açmadan önce görüntülemek istiyorsanız, virüs bulaşmasına karşı kontrol etmek daha iyidir. Bunun için sitenin kullanıcı arayüzü üzerinden istenilen dosyayı yüklemeniz yeterlidir. Bu durumda, istenen site bir dizi antivirüs tarafından kontrol edilebilir. Bu araç, e-postayla birlikte gönderilen dosyaları etkili bir şekilde tarar.

 

Saat ve Tarih

Google’ı kullanarak farklı ülkelerdeki saati kontrol etmek mümkündür. Saatinizi kullanarak diğer ülkelerin saatlerini de hesaplayabilirsiniz. TimeAndDate uygulama sitesini yer imlerine eklerseniz, gerektiğinde favori bölgelerinizle ilgili bir dizi saati ekranda görebilirsiniz. Bu en çok ziyaret edilen sitede istediğiniz şehirleri seçebilir ve görüntülenme sırasını belirleyebilirsiniz. Bu sitede bir kullanıcı hesabı oluşturmak, bu saatlere farklı bilgisayar ve tarayıcılardan erişmenizi sağlar.

 

Geliştirelim

Lets Enhance uygulama sitesi, düşük çözünürlüklü fotoğrafların kalitesini artırmak için ücretsiz ve çekici bir araçtır. Bu uygulama sitesi yapay zeka kullanarak rahatsız edici fotoğraf gürültülerini otomatik olarak ortadan kaldırır ve eksik detayları tahmin eder. Bu, kaliteyi düşürmeden görüntüleri büyütmenizi sağlar. Nihai sonuçları görmek için bu siteye kayıt olmalısınız. Kayıttan sonra, görüntülerin birkaç geliştirilmiş versiyonu size gösterilecek ve bunlardan birini seçebileceksiniz.

 

son söz

Yararlı ve çekici siteleri tanıtmayla ilgili bu makaleyi umarız beğenmişsinizdir.