blog posts

Başlangıçtan profesyonelliğe kadar Premiere eğitimleri eğitimi

Başlangıçtan profesyonelliğe kadar Premiere eğitimleri eğitimi

Bu günlerde, kazançlı ve ilginç bir iş arıyorsanız, video düzenleme kesinlikle önerilen seçeneklerden biridir. Bugün, bu iş dünyanın en çok para kazandıran becerilerinden biridir. Bu işe ilgi duymanız, en iyi video editlerini beceri ve yaratıcılıkla yapmanız, işinizin en profesyonelleri arasında yer almanız yeterli. Günümüzde video düzenleme, mevcut yazılımlarla çok kolay bir iş haline geldi.

Mevcut yazılımlar arasında Premiere, video düzenleme için en iyi yazılımlardan biridir. Bu yazılım sahip olduğu özellikler nedeniyle video düzenleme sürecini oldukça keyifli ve çeşitli hale getirmiştir. Bu yazıda Premier ve Premier eğitim hakkında daha fazla konuşacağız. Siz de profesyonel bir yazılımla nasıl çalışılacağını öğrenmek istiyorsanız bu yazı size çok yardımcı olabilir.

Adobe Premiere Pro, uyumlu olduğu donanımlarla kullanıldığında tam video işleme, efektleme ve gerçek zamanlı giriş-çıkış sağlama gibi gelişmiş özelliklere sahip olan oldukça popüler bir video düzenleme programıdır.

 

 

Prömiyer nedir?

Premier, film düzenleme alanında bir uygulama yazılımıdır. Bu yazılım yıllardır film kurgu alanında en iyi yazılım olarak kullanılmaktadır. Bu yazılımın çeşitli işlevleri, farklı alanlardaki kişilerin bu yazılımı kullanabilmesini sağlamıştır. Bu uygulama yazılımı Adobe sistemi tarafından sağlanmaktadır ve bu nedenle Adobe Premiere olarak da bilinmektedir.

Bu programın işlevselliği sadece sıradan filmlerin kurgusu ile sınırlı olmayıp insanlara her türlü online video içeriklerini, televizyon ve sinema filmlerini, reklam videolarını vb. film ve eğlence alanında kategorize edilmiştir ve filmlerin ve video içeriğinin önizlemelerini sağlamak için mükemmel bir seçimdir. Tüm bunlar Premiere eğitimini çok önemli ve pratik hale getirdi.

 

 

Premiere yazılımının geçmişi

Premier yazılımı ilk olarak 1991 yılında Adobe Systems tarafından üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Elbette bu yazılımın ilk versiyonu sadece Mac içindi ve 2003 yılında Adobe Premiere Pro adlı profesyonel versiyonu Windows ve Mac için piyasaya çıktı. O zamandan beri, bu yazılım sürekli olarak önceki sorunları güncelliyor ve çözüyor. Aslında, her sürüm önceki sürümlerin hatalarını düzeltmeye çalışacaktır. Adobe Premiere Pro CC sürümünde kişilerin üyelik ücreti ödemesi gerekiyor ve CC isminde Creative Cloud anlamına geliyor ve bu yazılımın her yıl güncellenmiş bir sürümü sunulacak.

 

 

 

Premier uygulama

Grafik tasarımcılar ve editörler, Premier yazılımını kendi çalışma alanlarındaki en popüler yazılımlardan biri olarak görmektedir. Bu yazılımın uygulamalarının genişliği ve çeşitliliği, onu çok fazla kullanmayı mümkün kıldı. Aşağıda, bu yazılımın bazı uygulamalarından bahsedeceğiz:

 

1. Promosyon tanıtımlarının derlenmesi

Premiere’in önemli kullanımlarından biri, tanıtım teaser’larının üretilmesi ve yapılması sürecinde kullanılmasıdır. Bu yazılım sayesinde markanızı herkese kolayca tanıtabilir ve genişletebilirsiniz. Çoğu büyük ve küçük şirket, markalarını ve işlerini promosyon teaser’larının tasarımı aracılığıyla tanıtmak için bir editöre gider. Bu videolar, Premiere’in yardımıyla kolayca düzenlenebilir.

 

 

2. Premier’de fotoğraf animasyonu

Bu yazılım, fotoğrafları kolayca canlandırabilir ve onun yardımıyla hareketsiz fotoğrafları taşıyabilir ve basit fotoğrafları daha çekici hale getirebilirsiniz.

 

 

3. Instagram tanıtımları tasarlama

Premiere’in yardımıyla en profesyonel Instagram tanıtımlarını tasarlayabilirsiniz. Başta Instagram Premiere eğitimleriolmak üzere sanal ortamın markaları tanıtmada ne kadar önemli bir rol oynadığının hepimiz gayet iyi farkındayız. Bu nedenle, Instagram kliplerini ve Instagram reklam tanıtımlarını düzenleyerek ve oluşturarak, bir işletmenin görülme şansı büyük ölçüde artırılabilir. Premier, en profesyonel tanıtım videolarını kolayca oluşturmayı mümkün kıldı.

 

 

4. Filmlerin ve kısa dizilerin kurgusu

Premiere Color’ın bir diğer kullanım alanı da kısa filmlerin kurgusunu tamamen profesyonel bir şekilde yapmaktır. Film kurgu maliyetlerinin yüksek olduğunu düşünürsek Premiere Eğitimi, en kısa filmlerin bile kurgusu için önemli bir ücret almanıza yardımcı olabilir.

 

 

Premiere yazılımının önemli özellikleri

Premier, ham bir videoyu kolayca çok profesyonel ve sıra dışı bir videoya dönüştürebileceğiniz bir yazılımdır. Premiere yazılımının birçok özelliği ve yeteneği vardır ve bu, en profesyonel düzenlemeye yol açmıştır. Aşağıda, bu yazılımın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edineceğiz:

 

1. Sesi ayarlama yeteneği

Ses dosyalarının düzenlenmesi ve seslendirilmesi, Premiere’in temel işlevlerinden ve özelliklerinden biridir. Bu yazılımda pembe dosyaları düzenleyebilir ve seslendirebilirsiniz. Adobe Audition yazılımı bu alanda size daha fazla imkan ve araç sunacak olsa da Premiere da her zamanki gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Premiere’i kullanarak sesleri ve efektleri kolayca düzenleyebilirsiniz.

2. Profesyonel renk ayarı imkanı

Rengi ayarlamak ve düzeltmek bu yazılımın bir diğer önemli özelliğidir. Fotoğraflar ve videolar gibi statik dosyaların rengini değiştirebilirsiniz. Premiere yazılımının efektler bölümünde rengi kolayca değiştirebilirsiniz. Da Vinci Rizzalo gibi renk düzeltme için başka yazılımlar olsa da, birçok profesyonel renkleri bu Premiere yazılımıyla düzeltir.

 

3. Hareketli grafikler

Premiere, hareketli grafikler için de kullanılabilir. Bu Premiere özelliğinin yardımıyla grafik öğelerini taşıyabilirsiniz. Elbette birçok kişi bu alanda After Effects gibi yazılımlar önerebilir. Ancak Premiere bu alanda da sınavını iyi bir şekilde geçmiştir.

 

Premiere yazılımının avantajları

Premiere eğitiminin önemini her geçen gün artırmak için çeşitli şeyler el ele gitti. Premiere’in birçok avantajı ve aracı vardır ve filmleri düzenlemek ve düzenlemek için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Bu nedenle, onunla çalışmak en keyifli deneyimlerden biri olabilir. Aşağıda, bu yazılımın bazı avantajlarını birlikte inceleyeceğiz:

 

1. Duyarlı bir arayüze sahip olmak

Bu yazılımın arayüzü, kullanıcılar için en iyi etkinliği ve üretkenliği sağlar. Bu bağlantı, duyarlı kalması için sürekli olarak güncellenecektir. Güncellemeleri arasında, ana karelerin animasyonlu grafiklere entegrasyonunun iyileştirilmesinden bahsedebiliriz. Bu programın duyarlı ilişkisi, kullanımı çok güvenli ve keyifli hale getirdi.

 

 

2. Yaygın sanal gerçekliği destekleme yeteneği

Bu günlerde sanal gerçekliğin popülaritesi daha fazla ele alınmasına neden oldu ve profesyonel bir video düzenleyicinin bununla her açıdan donatılabilmesi için pratik araçlara ihtiyacı var. En iyi video düzenleme yazılımlarından biri olan Premiere, sürükleyici sanal gerçekliği de destekler.

 

3. Entegre ve uyumlu iş süreci

Kullanıcının daha sorunsuz iş akışları oluşturması için Premiere yazılımı diğer Adobe ürünleriyle etkileşime girer. Ayrıca bu avantaj sayesinde kullanıcılar projelerini daha az kesinti ile tamamlayabilmektedir. Ayrıca Microsoft ekip entegrasyonu sayesinde ekip üyeleri uygulamadan çıkmadan kolayca iletişim kurabilirler. Aslında, kullanıcılar projeler hakkındaki fikirlerini kolayca paylaşabilir ve yöneticiler herkesin çalışmalarını izleyebilir.

 

4. Eşzamanlı ve kolay düzenleme imkanı

Premiere, aynı anda birden fazla proje açmanıza olanak tanır. Projeden projeye sahneler ve klipler arasında geçiş yapabilirsiniz. Aslında Premiere, çalışmanıza klip ve sahne eklemek için daha az zaman harcamanızı sağladı.

5. Birden çok dosya formatını destekleyebilme

Premiere artık video formatlarını desteklemek için geliştirilmiş bir yazılımdır. Bu nedenle, bu yazılımı kullanmanın dönüştürme sürecinden geçmesi gerekmeyecektir. Bir şekilde videolarınızı dönüştürme olmadan doğrudan cihazdan uygulamaya ekleyebilirsiniz.

 

Premier Eğitim

Pek çok kişi Premiere eğitimi hakkında öğrenmenin zor olabileceğinden endişe duyar. Ama endişelenecek bir şey yok. Çünkü uygun bir eğitim seçerek bu yazılımla çalışmayı kolayca öğrenebilir ve tamamen ustalaşabilirsiniz. Bu yazılımın basit kullanıcı arayüzü sayesinde öğrenmesi kolaydır. Bu nedenle, tüm özelliklerini ve araçlarını hızlı bir şekilde tanıyabilirsiniz. Premiere ile başarılı bir şekilde çalışmak için aynı zamanda yaratıcı olmanız ve iyi fikirlere sahip olmanız gerekir. İyi bir Premiere eğitim kursu, mümkün olan en kısa sürede bu yazılımla çalışma alanında profesyonel olmanıza yardımcı olabilir.

 

Premiere yazılımı iş piyasası

Premiere eğitimi ile ilgili insanların aklını meşgul edecek şeylerden biri de bu yazılımın iş piyasasıdır. Başta da belirttiğimiz gibi video editörlüğü günümüzün en kazançlı işlerinden biri. Premiere yazılımı bu alanda en profesyonel editörlerin kullandığı en iyi yazılımdır. Bu nedenle, Premiere eğitimi ile kendiniz için en iyi iş pozisyonunu yaratma fırsatına sahipsiniz.

Premiere’i öğrenerek, farklı videoları düzenleme alanında çalışabilirsiniz. Günümüzde bu yazılımın önemi ve kullanımı nedeniyle ilgili bir şirkette çalışma şansı yakalayacak ve bağımsız olarak para kazandıran projeleri kabul edebileceksiniz. Ayrıca yurt içi proje alırken yurt dışında proje kabul ederek döviz ve dolar geliri elde edebilirsiniz. Bu nedenle, Premier’in şu anda çok elverişli bir iş piyasasına sahip olduğu söylenebilir.

 

Birinci sınıf uzman kariyerinde başarı

Premiere eğitimi alanında ortaya çıkan diğer sorular arasında, insanların bu iş için nasıl yaratıldığı ve onun yardımıyla daha fazla başarıya ulaşabilecekleri de yer alıyor. Bu alanda hem içe dönük hem de dışa dönük tüm insanlar aynı başarı şansına sahiptir. Aslında bu işte sabırlı ve yaratıcı olanların başarısı daha çok olacaktır.

Ayrıca Premiere eğitimi, insanların kariyer geleceğini belirleyecek bir seçenek olabilir. Aslında, işinizin en iyileri arasında olmak için iyi eğitim almanız gerekir. Basit bir eğitimle de yetinmemelisiniz. Aksine, kendinizi her zaman güncel tutmalı ve öğrenmelisiniz. Aslında, kariyerinizin herhangi bir noktasında birinci sınıf eğitimin önemini aklınızda tutun ve öğrenmeye devam edin.

 

Adobe Premiere Pro CC ile Gelen Yeni Özellikler

Bir telefonda video çekimiyle oluşturulmuş herhangi bir video medya türünü işlenmemiş 5K’ye içe aktarın ve serbestçe birleştirin. Ardından kod çevrimi ile zaman kaybetmeden bunları yerel olarak düzenleyin. Video profesyonelleri için temel araç kümesi olan Adobe Premiere Pro, videoları tam olarak istediğiniz gibi düzenlemenize olanak tanıyan güçlü, özelleştirilebilir ve doğrusal olmayan bir düzenleyicidir.

  • İnceliği Düzenleme
  • Bağlama ve Konum Bulma
  • Lumetri Deep Color Engine
  • Hassas ses kontrolü
  • Adobe Anywhere Entegrasyonu
  • Mezzanine codec’leri, yerel formatlar
  • Kapalı Açıklamalı Alt Yazı
  • Gelişmiş Mercury Playback Engine
  • Yüksek uygunlukta değişim
  • Ayarları Eşitle

 

Premiere Uzmanı olmak ne kadar sürer?

Premier eğitimden sonra profesyonel bir Premiere teknisyeni olmanızın ne kadar süreceği tamamen size ve hedeflerinize bağlıdır. Öncelikle bu işe olan ilginiz bu zamanı belirliyor. Ne kadar çok ilginiz olursa, kesinlikle o kadar çabuk öğreneceksiniz ve Premier eğitim süreci sizin için o kadar kısa olacaktır. Bu nedenle öncelikle bu işe ve mesleğe ilgi duyduğunuzdan emin olun.

Amacınız, Premiere’i ne kadar süreyle öğreneceğinizi belirleyen başka bir faktördür. Amacınız bu beceriyi öğrenmek ne kadar güçlüyse, o kadar çabuk profesyonel olabilirsiniz. Bu nedenle dürüst olun ve bu yazılımı hangi amaçla öğrenmek istediğinizi görün. Premiere’i daha hızlı öğrenmek için zaman ayırmalı ve öğreticileri iyi takip etmelisiniz. Bu yazılımı öğrenmek için gün içinde ne kadar çok zaman harcarsanız, o kadar hızlı sonuç almanız doğaldır.
Premiere eğitimi hakkında son söz

Bu yazımızda en çok para kazandıran yeteneklerden biri olan Premiere yazılımı ile farklı videoları kurgulama becerisinden bahsetmeye çalıştık. Premiere yazılımı şu anda editörler için en güçlü ve popüler yazılımlardan biridir. Bu yazılımı öğrenmek, çekici ve esnek bir işe sahip olmanıza ve aynı zamanda yüksek maaş almanıza yardımcı olacaktır.